Problemy z wydajnością procesora

Cześć,

Mam problem z wydajnością po formacie … ( gdy np. włączam grę , która kiedyś w ogóle nie zużywała mi procesor po ok. 1-2 min. gry zaczyna się wieszać i tak jest z każdą grą … ) .

Zainstalowałem XP home wraz ze sterownikami i wszystkim i nie pomaga . próbowałem również Xp professional oraz Vista i za każdym razem to samo … :frowning:

robiłem chyba wszystko :

-format

-sterowniki

-defragmentacja dysku

-CClenaer

-naprawiałem również system z płyty

proszę o pomoc lub wskazówki …

Jaki masz zasilacz i podaj temperatury z programu HD TUNE oraz z BIOSU

Zasilacz fell III-400 Atx

Temperatura

  • bios 90-91

  • HD TUNE (nie pokazuje mi temperatury , w miejscu gdzie powinna się znajdować wartość jest - ).

noname12378 , proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W przeciwnym razie temat zostanie przeniesiony do kosza.

Odkręć obudowe, odkurz i dobrze wyczyść wentylatory.

Jak ów wentylatory i radiatory będziesz wyjmował, pamiętaj o paście termoprzewodzącej na procesor :).

nie to nie chodzi o kurz . Cały problem zaczął się po formacie komputera :frowning:

Albo wyczyścisz obudowę i wszystkie wiatraki plus nałożysz nową pastę albo spalisz proca - wybór należy do Ciebie. 90 stopni w Biosie to temperatura krytyczna, nic dziwnego, że wiesza się przy większym obciążeniu. Problem leży po stronie sprzętu, nie reinstalacji.