Problemy z Wydajnością w NFS SHIFT

(system) #1

kupiłem ostatnio nfs shift , zainstalowałem , grafika ustawiona na maxx iiii 13-18 FPS (razi po oczach) . porażka na całego . więc zmieniłem na średnie iiii to samo , bez zmian! dokladnie 13 do 18 fps , aż w końcu ustawiłem na minimum iii 25 FPS max! (srednio 20-22)

w crysisie na max detalach i aa x2 mam 25-35 fps , oraz wszystkie inne najnowsze gry pieknie smigaja oprocz NFS SHIFT ( i na tych samych sterownikach)

wiecie jaka moze byc tego przyczyna?

windows 7 x64 , radeon hd 4850 512, pentium d 915 (2,8 @ 3,2) , 2gb ddr II

(Art20 2007) #2

Masz 2gb ramu i używasz wersje 64bit ? To ci gratuluję.Na początek proponuje luknąć na wymagania gdzie pisze że na Viste i 7 wymagane jest minimalnie 1,5GB ramu

(system) #3

a w czym to przeszkadza? wiem ze najlepiej 4GB , ale z grami nie mam problemow oprocz NFS SHIFTA i z niczym innym (programy itp)

zresztą byl sprawdzany na XP 32 BIt i jest to samo

(Art20 2007) #4

Hmmm dziwne. Ja mam 8800GT Win7 32 E4300 3GHz i 3GB ramu i gram na fulla bez problemu a z tego co wiem moj GT jest słabszy od twojego HD.Może masz za mało ramu albo procek już na nowych grach niewyrabia

(system) #5

mało ramo to nie tędy droga bo dawno bym się skapnął ,że z tym coś nie teges. procek bardzo możliwe , ale jest porównywalny wydajnościowo do twojego. ogólnie to jest dziwne że inni mają słabsze grafiki i śmiga im nfs jak miło. ale najnowsze gry typu COD , CRYSIS i inne śmigają jak trzeba ale NFS tak nie chce . już sam nie wiem co mam zrobić. mozliwe ze po radeona jest nieprzystosowany , nie wiem i dlatego do was pisze o porade

(Art20 2007) #6

A sterowniki masz najnowsze ?? Direxa też masz nowego zainstalowanego ?? Może tak być że w shifcie procek spowalnia grafikę i taki może być wałsnie tego finał

(luger) #7

rupin , Nie gadaj głupot, że ten Twój Pentium D jest zbliżony wydajnościowo do Core2Duo E4300 podkręconego na 3GHz. :lol

(podziel przez 2 to będzie zbliżony)

Ten Pentium D nadaje się do kart graf. klasy GeForce 8600GT, nie wiem jaki to odpowiednik Radeona. :oops:

P.S. Spróbuj wyłączyć AA i przestaw filtrowanie na trilinearne, od tego zacznij.

Radeon HD 4850 się marnuje w połączeniu z tym prockiem Pentium D 915.

(n33trox) #8

Twój procek jest do bani, ale nie aż tak, żeby ten NFS tak ciął. nVidia posmarowała obficie EA i gra została zrobiona pod układy nVidii delikatnie mówiąc. Poszukaj sobie testów na necie. Czasami na radeonach gra chodzi nawet 2x wolniej niż na analogicznych (w temacie mocy) kartach nV.

(system) #9

wiem ze ten procek nie nalezy do nowych . ale tak jak mowi n33trox , bez przesady. chociazby na przykladzie crysis'a ktory mi pieknie chodzi. sadze ze to przez radeona ktory sie nie zgrywa z ta gra. innego chyba juz wytlumaczenia nie znajde

(Błażej) #10

Znajomy ma tego samego radeona i E8400 i ma płynnie, więc to jest wina procesora

(luger) #11

Jeżeli chodzi o Windows 7 x64 to nie jest to też wina tego systemu bo u mnie śmiga pięknie na nim i to na karcie GeForce 9600GT ale mam 4GB systemowego RAMu. Win7 x64 widzi całe 4GB RAM na moim stacjonarnym, a na lapku tylko 3GB chociaż są 4GB. Dodam, że NFS SHiFT może nie działać na mobilnych wersjach kart graficznych, u mnie na lapku nie chce współpracować z GeForce 9300M GS ale sprawdzałem to tylko na aktualnych sterownikach, w przyszłości może się to zmieni wraz z nową wersją sterów.