Problemy z Wydajnością w NFS SHIFT

kupiłem ostatnio nfs shift , zainstalowałem , grafika ustawiona na maxx iiii 13-18 FPS (razi po oczach) . porażka na całego . więc zmieniłem na średnie iiii to samo , bez zmian! dokladnie 13 do 18 fps , aż w końcu ustawiłem na minimum iii 25 FPS max! (srednio 20-22)

w crysisie na max detalach i aa x2 mam 25-35 fps , oraz wszystkie inne najnowsze gry pieknie smigaja oprocz NFS SHIFT ( i na tych samych sterownikach)

wiecie jaka moze byc tego przyczyna?

windows 7 x64 , radeon hd 4850 512, pentium d 915 (2,8 @ 3,2) , 2gb ddr II

Masz 2gb ramu i używasz wersje 64bit ? To ci gratuluję.Na początek proponuje luknąć na wymagania gdzie pisze że na Viste i 7 wymagane jest minimalnie 1,5GB ramu

a w czym to przeszkadza? wiem ze najlepiej 4GB , ale z grami nie mam problemow oprocz NFS SHIFTA i z niczym innym (programy itp)

zresztą byl sprawdzany na XP 32 BIt i jest to samo

Hmmm dziwne. Ja mam 8800GT Win7 32 E4300 3GHz i 3GB ramu i gram na fulla bez problemu a z tego co wiem moj GT jest słabszy od twojego HD.Może masz za mało ramu albo procek już na nowych grach niewyrabia

mało ramo to nie tędy droga bo dawno bym się skapnął ,że z tym coś nie teges. procek bardzo możliwe , ale jest porównywalny wydajnościowo do twojego. ogólnie to jest dziwne że inni mają słabsze grafiki i śmiga im nfs jak miło. ale najnowsze gry typu COD , CRYSIS i inne śmigają jak trzeba ale NFS tak nie chce . już sam nie wiem co mam zrobić. mozliwe ze po radeona jest nieprzystosowany , nie wiem i dlatego do was pisze o porade

A sterowniki masz najnowsze ?? Direxa też masz nowego zainstalowanego ?? Może tak być że w shifcie procek spowalnia grafikę i taki może być wałsnie tego finał

rupin , Nie gadaj głupot, że ten Twój Pentium D jest zbliżony wydajnościowo do Core2Duo E4300 podkręconego na 3GHz. :lol

(podziel przez 2 to będzie zbliżony)

Ten Pentium D nadaje się do kart graf. klasy GeForce 8600GT, nie wiem jaki to odpowiednik Radeona. :oops:

P.S. Spróbuj wyłączyć AA i przestaw filtrowanie na trilinearne, od tego zacznij.

Radeon HD 4850 się marnuje w połączeniu z tym prockiem Pentium D 915.

Twój procek jest do bani, ale nie aż tak, żeby ten NFS tak ciął. nVidia posmarowała obficie EA i gra została zrobiona pod układy nVidii delikatnie mówiąc. Poszukaj sobie testów na necie. Czasami na radeonach gra chodzi nawet 2x wolniej niż na analogicznych (w temacie mocy) kartach nV.

wiem ze ten procek nie nalezy do nowych . ale tak jak mowi n33trox , bez przesady. chociazby na przykladzie crysis’a ktory mi pieknie chodzi. sadze ze to przez radeona ktory sie nie zgrywa z ta gra. innego chyba juz wytlumaczenia nie znajde

Znajomy ma tego samego radeona i E8400 i ma płynnie, więc to jest wina procesora

Jeżeli chodzi o Windows 7 x64 to nie jest to też wina tego systemu bo u mnie śmiga pięknie na nim i to na karcie GeForce 9600GT ale mam 4GB systemowego RAMu. Win7 x64 widzi całe 4GB RAM na moim stacjonarnym, a na lapku tylko 3GB chociaż są 4GB. Dodam, że NFS SHiFT może nie działać na mobilnych wersjach kart graficznych, u mnie na lapku nie chce współpracować z GeForce 9300M GS ale sprawdzałem to tylko na aktualnych sterownikach, w przyszłości może się to zmieni wraz z nową wersją sterów.