Problemy z wyświetlaniem i napisami

Posiadam Windows 8.

Nie mogę zainstalować w nim programów, które powodują automatyczne wyświetlenia napisów do filmów typu Divx.

To znaczy zainstalować mogę, ale później one nie działają. Gdy odtwarzam film Windows Media Player, napisów nie widać. Nawet na pasku zadań nie wyświetla się charakterystyczna ikonka iż FFDSHow jest w użyciu (tak miałem na starym systemie/sprzęcie).

Próbowałem DirectVobSub oraz FFDSHow - niestety w żadnym z tych przypadków napisy na filmie automatycznie się nie pokazały.

Playery typu AllPLayer działają, jednak ja chciałbym używać Windows Media Playera.

A na dodatek filmy otworzone Windows Media Playerem wyglądają gorzej, są na nim wyraźne piksele.

Proszę o pomoc w tym jak uzyskać funkcję tych programów (pojawiające się napisy “wklejone” w obraz).

Oraz jak naprawić to aby Windows Media Player tak nie psuł mi obrazu w filmach.

Dodane 02.04.2013 (Wt) 3:49

Edit: Chyba rozwiązałem problem. Zainstalowałem kodeki “CCCP”. I co dziwne potem jak odpaliłem film to ta pikseloza zniknęła!

I (jak się przypadkiem zorientowałem) w pasku zadań tym razem zaczęła wyskakiwać charakterystyczna ikonka od “FFDShow”, kliknąłem w nią i już ustawiłem opcje napisów jakie chcę (kolor itp). Tylko dziwi mnie jedno… Dlaczego po instalacji CCCP zadziałało FFDShow od napisów? Przecież wcześniej już było.

Chyba że w paczce CCCP zawierało ich nową wersję (może pod Windowsa 8 tym razem) i stąd ruszyło?

Wytłumaczycie mi na jakiej zasadzie to zadziałało? I KTÓRY OBRAZ NALEŻY DO PRAWDZIWYCH? Ten z pikselozą czy ten bez?