Problemy z wysylaniem poczty z outlooka


(Iziolkowski) #1

Mam win xp ale tu chyba systme nie ma nic do znaczenia. Moj problem polega na tym, ze uzywam outlooka i od 2 dni nie moge wyslac poczty z niego poniewaz pojawia sie komunikat o bledzie, ktory mowi o tym, ze moje IP zostalo dodane do publicznej czarnej listy DSBL, o tym niby moge sie dowiedziec na jakis stronach ale nie moge na nie wejsc. Co to za lista?

ps. I prosze nie piszcie, ze najlepiej jak bym zmienil outlooka na inna skrzynke, bo uzywam jej juz od kilku lat a problem pojawil sie dopiero teraz.


(popula) #2

Do czarnej listy dodawane są adresy z których rozsyłany jest spam. Pewnie masz wirusa, który robi to automatycznie za Ciebie. Wstaw logi z Hijack This i Silent Runners w odpowiednim dziale -> Bezpieczeństwo i logi HijackThis

Zobacz tu: http://dsbl.org/


(goomish) #3

Zmiana programu pocztowego niewiele pomoże. Konta mailowego zresztą też. Twój adres IP dostał się na czarną listę spamerów i dlatego Twoje maile są blokowane.

Jeżeli masz zmienne IP - pewnie ktoś, kto je miał przydzielone w przeszłości wysyłał spam i teraz, choć jesteś niewinny ponosisz tego konsekwencje. To akurat jest najmniej kłopotliwe, bo wystarczy poczekać na zmianę IP.

Jeżeli masz stałe IP ale jesteś za jakimś NATem (np. sieć osiedlowa lub radiowa) - może to ktoś z tej sieci.

No i w końcu - możliwe, że masz zawirusowany system i że to ty sam "siejesz spam" nawet o tym nie wiedząc.

I jedyne wyjście z tej sytuacji to skontaktowanie się administratorem konta pocztowego i wyjaśnienie mu, że to nie Ty spamujesz. Albo, że to był jednak wariant trzeci ale podjąłeś już odpowiednie kroki aby temu zapobiec :).


(Iziolkowski) #4

dziekuje za porady, ale sie naprawilosamo, mimo ze wczoraj jeszcze w nocy sprawdzalem i nic sie nie dalo wysylac a tu prosze dzisiaj rano wsio ok. takze temat zamkniety