Problemy z załączaniem się niektórych gier na Radeonie 5870

Mam amd IIx4 955 Be płytę główną ga-ma 780g-ud3h ram 2x2 gb a-data gaming series 1066 mhz kartę graficzną radeon 5870 power color ultra extreme zasilacz ocz stealthxstream 500 w.Mam zainstalowane najnowsze sterowniki catalyst 9.11 i niektóre gry nie chcą mi się włączyć np.NFS Shift,Cryostasis,Wolfenstein wszystkie oryginalne gry.Mam jeszcze tak ciekawy problem,że jak gram w Bioshock lub GTA IV też oryginały to po pewnym czasie mam błąd i wyrzuca mnie do pulpitu windows,czy może to być związane z przegrzewaniem się karty graficznej?

może nie przegrzewanie jak trochę za słaby zasilacz, moim zdaniem minimum do tej grafiki to 550 a optymalny 600wat, a co to NFS Shift to z tego co wiem i co miałem u siebie to on nie jest zabardzo kompatybilny z radeonami i są pewne problemy z nim. (ja np. musiałem grać w okienku, bo jak chciałem wziąśc full screen to mnie wywalało do windowsa) wolfenstein działał bez problemu, reszty gier nie sprawdzałem

Przetestuj swoje pamięci programem Memtest86+… Jest duże prawdopodobieństwo że te pamięci są uszkodzone. Jak testy wyjdą dobrze to albo czekaj na nowsze stery ( być może tu wina leży) a jak nie to zasilacz do wymiany na 600W…

Jak zobaczyłem że zasilacz 500W to się posikałem ze śmiechu. Ludzie-minimum to 600W dla takiego sprzętu, dlatego gry Ci nie odpalają bo jak karta i procek zaczynają ciągnąć więcej mocy potrzebnej do gry to wywala bo zasilacz nie starcza i chroni w ten sposób przed spaleniem.

Może od razu zasilacz 2kW ?? jak nie wiecie ile taki zestaw pobiera to nie piszcie takich bzdur, do tego zestawu spokojnie starczy markowe 425-450W z mocną linią +12V, przecież ten zestaw nie ma Radeona HD5970 czy GeForce GTX295 ani dwóch kart w sli/crossfire to 550-600W jest zbędne, jeśli obecny zasilacz nie daje rady to walnięty on jest.

To nie wina zasilacza, gry powinny ruszyć, nawet jak mamy za słaby zasilacz.

Podaj temperatury.

W spoczynku temperatura procka 51 stopni karty graficznej 53 stopnie,a jak w czasie grania sprawdzić to nie wiem.Zasilacz na pewno jest dobry bo się nie wyłącza cały czas dobrze chodzi.Może to wina obudowy bo ma tylko jeden wiatrak z tyłu, ale już sobie zamówiłem lepszą obudowę z trzema wentylatorami.

Dodane 21.11.2009 (So) 14:04

Charlineo81 napisał(a):niektóre gry nie chcą mi się włączyć np.NFS Shift,Cryostasis,Wolfenstein wszystkie oryginalne gry

Już ten problem mam załatwiony przeinstalowałem je na nowo i działają.Wciąż mam problem z tym błędem podczas grania i wywalaniem do pulpitu.

pomiar-temperatur-t340449.html

Przetestowałem i miałem pełno błędów zmniejszyłem częstotliwość na 800 mhz timmingi mam 5-5-5-18 przedtem miałem 1066 mhz 6-6-6-18 mam nadzieję że teraz będzie dobrze.Czy mocno odczuje w grach obniżenie ramu?

Nie.

Wrzuć wartości SPD (z CPU-Z) twoich pamięci. No i po zmianie ustawień przejedź memtestem.

Po zmianie ustawień w memtest nie mam żadnych błędów.

Wartości cpu-z:

dram 401 mhz

fsb:dram 1:2

cl: 5.0

trcd 5.0

trp 5.0

tras 18

trc 24

cr 2t

A co oznacza max.badwidth bo mam PC2-6400(400 mhz)?

A ja myślę, że to jednak wina za słabego zasilacza. U mnie temperatury w spoczynku wynoszą odpowiednio: http://img267.imageshack.us/i/temptg.jpg/

NFS SHIFT lata na pełnych detalach w FULL HD z AAx8 bez najmniejszych problemów.

Ten zasilacz nie jest za słaby, a gdyby był za słaby to by komp się wieszał lub resetował, a u niego gry wywalają do pulpitu.

Charlineo81, co wyświetla się w zakładce SPD, a nie Memory.

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/miekrz … ocload.png - faktycznie 500W nie starczy…

Spd

DDR 2

2048 mb

Pc2-6400(400mhz)

A-data Technology

DDR 2 1066G

W ramce:

200 mhz 3,3,3,9,12

266 mhz 4,4,4,12,16

400 mhz 5,5,5,18,23 1,8v

Na kartonie od karty pisze min.500 w zasilacz,a taki mam.Mam jeszcze 700 w ale jest w reklamacji bo się wyłączał po 3 godzinach pracy bez stresu.Narazie po obniżeniu ramu gry chodzą dobrze bez wywalania do pulpitu z błędem. Jak przyjedzie jutro nowa obudowa z 3 wentylatorami napewno będzie chłodniej.Dziwne,że te ramy są 1066 mhz 6-6-6-18, a na takich ustawieniach w memtest są błędy, jak nastawie timmingi manualnie 6-6-6-18 to w memtest jest 9-6-6-18.

U mnie NFS Shift nie sprawiał żadnych problemów. Mam HD5770.

AMD Power Monitor Version 1.3.1.0016 - pobaw się w opcjach trybami zasilania

AMD OverDrive 3.1

Jaki windows? Masz poprawki z Windows update zainstalowane?

AMD Processor Driver Version 1.3.2.0053 for Windows XP

Jaki bios masz obecnie?

http://www.gigabyte.com.tw/Products/Mot … uctID=3004

Tu sprawdź sam jaki Ci zasilacz potrzebny (linki).

http://pl.wikipedia.org/wiki/Zasilacz_k … C4.99trzne

A na przyszłość jak podajesz specyfikację bądź bardziej szczegółowy – dla porównania patrz mój podpis.

naprawde: 500wchart.JPG

to nie zasilacz… pamieci byly podkrecone, pewnie na za niskim napieciu 8)

@Autor - ustaw napiecie dla ramow na 2.1v HT na 800 i powinno smigac…

clockwork, nie wyczułeś ironii? Zacytowany przez Ciebie fragment poprzedziłem wykresem pokazującym ile z gniazda ciągnie cały zestaw z HD5870 pod obciążeniem…

ech, przez swoj zwyczaj kropkowania nie zauwazylem Twoich :roll:

ps. zastanawia mnie, po co ludzie kreca proce, karty a nie wiedza nic, zero o budowie, napieciach i kilku innych podstawowych sprawach… gorzej, ze nie zadaja sobie trudu poszukania i przeczytania, tylko oczekuja wszystkiego na tacy - za pierwszym razem moze sie uda, ale za drugim :?

szkoda, ze moda na OC nie pociaga za soba mody na wiedze :frowning: