Problemy ze stacja dyskow w Win98

Chcialam kolezance,ktora ma Win98,zrobic polaczenie z Neo przez AutoConnect,wiec odinstalowalam aplikacje i podczas czyszczenia rejestru,zauwazylam,ze ma zainstalowane dwa modemy(Sagem+Thompson),korzysta z Thompsona-odinstalowalam wiec i te modemy.Nie wiem czy to bylo przyczyna,gdyz wczesniej stacja dyskow dzialala,ale z Moj Komputer zniknely oba napedy,nie ma ich!-ani DVD ani CD-ROM.Teraz jest problem bo komp nie czyta oczywiscie zadnej plytki-bardzo prosze o pomoc bo musze jej to jutro poprawic.W urzadzenia powodujace problemy jest tak:PCI Universal Serial Bus-brak sterownikow-kod 28,ACPI IRQ Holder for PC IRQ steering-kod9-mam nadzieje,ze nie pomylilam oznaczen,w kazdym razie brak sterow ale nie mozna ich zainstalowac bo po pierwsze nie wiem skad?-czy z plytki ze sterami od plyty bo z systemu sie nie udaje,a poza tym stacja nie dziala wiec jest to niewykonalne.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=6449

:okulary:

Oczywiście skorzystaj z tej rady ale w razie problemów możesz dokonać reinstalki systemu z polecenia setup.cor

Pisz poprawnie:

setupcor.exe , jest w katalogu WIN98 na płycie z systemem.

Oczywiście, można zrobić reinstalkę, zostaną zachowane ustawienia i programy, jednak nie zwsze to pomaga ponieważ przy reinstalce pliki nie są nadpisywane.

:okulary:

Faktycznie sorki dałem plame :oops: Nie wiem jak to się stało że to puściłem. Chyba za dużo czasu jestem przy kompie

Wiesz nie nadpisuje pliki ale w pewnym stopniu naprawia rejestr i pliki systemowe. Zawsze jak miałem problemy z tym systemem to korzystałem z tego polecenia

Dzieki za rady!Postaram sie jakos to wykonac tylko ja mam XP Pro i WIN98 jest dla mnie troche zagadka.Mam nawet jakas ksiazke o tym systemie ale jak zaczne ja studiowac to mi nocy nie starczy…Jak rozumiem to plik jest na plytce z systemem a z tym problem bo byl instalowany dawno temu i nawet juz jest kupiony nowy XP Pro,tylko nie mam czasu zeby zrobic jej format i chcialam na razie umozliwic korzystanie z tego,ktory ma.Plytki szukala i nie moze znalezc.Moze sie uda,biorac pod uwage pierwszy sposob?Nie rozumiem dlaczego to "wylecialo"skoro pol godz.wczesniej byly te dyski widoczne-jedynym problemem bylo to,ze plytka sama sie nie odpalala tylko trzeba bylo otwierac ja PPM,a po wyjeciu dalej zostawal tytul poprzedniej?Dopiero po wylaczeniu kompa wracalo do poprawnego wyswietlania tytulu.

Płytka z WIN98SE musi się znaleść, jak chcesz naprawiać system WIN98SE.

Spróbuj tego sposobu.

Przy starcie F8 i linia poleceń i wpisz

scanreg /restore i przywróć rejestr z dnia kiedy było dobrze.

Po scanreg spacja.

Jak to nic nie da,naprawa systemu przez setupcor.exe.

Przy wpisaniu w/w polecenia jest komunikat, ze nie mozna przywrocic systemu i info zeby w Dosie wpisac scanreg.exe/restore(nie wiem gdzie ma byc spacja i czy w ogole ma byc)-rozmawiam z mezem kolezanki przez telefon i tu maly problem bo on slabo zna sie na obsludze kompa i musialabym w miare prosto mu to wytlumaczyc.Bardzo prosze o pomoc bo potrzebuja polaczenia z netem a odinstalowalam Neo!W tym przypadku nawet format nie wchodzi w gre bo maja na dysku wazne dla nich dane (chyba,zeby je przeniesc na inna partycje?-mam nadzieje,ze partycje zostana nietkniete po formacie).

Po słowie scanreg spacja - później jak pisze.

scanreg /restore

Ale możliwe że są uszkodzenia rejestru i komenda nie zadziała i zostaje tylko naprawa systemu z płyty CD z WIN98SE i komenda setupcor.exe.

Lub zgrać dane i postawić świeży system i to by było najlepiej.

Ok,ale jak zgrac dane skoro nie czyta plyty?-da sie to zrobic w tym przypadku jak system nie widzi stacji?Nie ma Nero ani zadnego innego programu na dysku do nagrywania,jest tam moze tez taki Windy jak w XP?-tj,chodzi mi o PPM?-“wyslij do…stacji dyskow”?Jeszcze jedno-jak zrobic format-plytka sie odpali mimo tych problemow?

Najprościej zgraj na inną partycję dysku lub inny dysk.

Możesz użyć pendrive USB.

Formatujesz partycję systemową i stawiasz na niej świeży system.

UPDATE

Resetujesz bios na default i ustawiasz co trzeba,bootowanie w biosie jako pierwsze ustawiasz z Flopy 1.44,załadujesz system z dyskietki WIN98SE z obsługą CDROM - sformatujesz partycję systemową C i możesz instalować system.

Lub ustawisz bootowanie z CDROM i odpalisz instalację bezpośrednio z płyty CD - warunek płyta musi być bootowalna.

Pomoc poczytaj.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … instalacja

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 694#231694

Chcialam zeby odinstalowala z menedzer urzadzen stacje dyskow CD-ROM/DVD ale podobno w ogole nie ma tam takiego wpisu!Chyba powinien byc?-te,ktore mi podaje sa jakies inne niz moje w XP.Moze trzeba szukac pod inna nazwa?

Niech szuka,opcje - stacje dysków CDROM lub napędy CDROM lub CDROM.

System po restarcie może wymagać płyty instalacyjnej z WIN98SE.

Podaj te nazwy.