Problemy ze starym kompem

(Użytkownik20) #1

Witam.

Ostatnio co chwila wyskakuje mi taki błąd, co to może oznaczać ? Jest to jakiś wirus, czy na prawdę coś z Windą.

bdti3.th.jpg

Ja już nic nie kumam wszystko mi się ostatnio wali, komp sam się wyłączał (na obydwu pracujących na zmianę i niezależnie dyskach). A powyższy błąd pojawia się nawet świeżutko po instalacji windy.

Czasami komp się wyłącza i robi się czarny ekran, a przy próbie resetu komp ma cały czas czarny ekran a z płyty głównej chyba dobiegają bardzo długie sygnały (piknięcia).

Ok komp ma 8 lat, ale to znaczy że nie może już działać w ogóle ?

Pozdawiam.

(Agatonster) #2

Użytkownik20 ,

Poczytaj - Konkretne tematy... ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. TEMAT POMOCNY

W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gifprzy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

(Goodprogram) #3

Czysciłes go ? Kurz, te sprawy ?

Jaki zasilacz ( marka i moc ) i reszta sprzętu ?

Zastosowałes się do tego komunikatu ?

Jak nie, to zrób to.

(Cosik Ktosik) #4

Nie stosuj się może do tego, gdyż wygląda to trochę podejrzanie. Zobacz też to: http://forum.centrumxp.pl/default.aspx?g=posts&t=158777

(Użytkownik20) #5

Kompa przedmuchałem już z kurzu kilkakrotnie. A co do konfiguracji:

• Obudowa : Midi Tower ATX

• Plyta gł: ECD VIA694 ATX

• Procesor: Pentium III 750 MHz

• Pamięć SDRAM 2 x 64 MB + 1 x 256 MB

• Karta gr: GeForce 2 MX 32 MB

• Zasilacz: King Star KC 235 ATX

Kumpel sugeruje że to może być wina dysku. Czasami przy zwiechach pojawia się taki niebieski ekran z dziwnymi bezsensownymi napisami. Jednak podkreślam, częściej dzieje się tak że jest sam czarny ekran. Wszystko nawet na świeżej windzie, ponad to na obu dyskach...

(Cosik Ktosik) #6

Ciągłe, długie sygnały oznaczają błąd pamięci. Użyj programu: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& ... est86+3.4a

do przetestowania każdej z pamięci osobno (zostawiasz w płycie jedną i testujesz, potem następną itd).

Pamięć może źle siedzieć w gnieździe, albo mieć zły styk.