Problemy ze starym kompem

Witam.

Ostatnio co chwila wyskakuje mi taki błąd, co to może oznaczać ? Jest to jakiś wirus, czy na prawdę coś z Windą.

bdti3.th.jpg

Ja już nic nie kumam wszystko mi się ostatnio wali, komp sam się wyłączał (na obydwu pracujących na zmianę i niezależnie dyskach). A powyższy błąd pojawia się nawet świeżutko po instalacji windy.

Czasami komp się wyłącza i robi się czarny ekran, a przy próbie resetu komp ma cały czas czarny ekran a z płyty głównej chyba dobiegają bardzo długie sygnały (piknięcia).

Ok komp ma 8 lat, ale to znaczy że nie może już działać w ogóle ?

Pozdawiam.

Użytkownik20 ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. TEMAT POMOCNY

W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Czysciłes go ? Kurz, te sprawy ?

Jaki zasilacz ( marka i moc ) i reszta sprzętu ?

Zastosowałes się do tego komunikatu ?

Jak nie, to zrób to.

Nie stosuj się może do tego, gdyż wygląda to trochę podejrzanie. Zobacz też to: http://forum.centrumxp.pl/default.aspx?g=posts&t=158777

Kompa przedmuchałem już z kurzu kilkakrotnie. A co do konfiguracji:

  • Obudowa : Midi Tower ATX

  • Plyta gł: ECD VIA694 ATX

  • Procesor: Pentium III 750 MHz

  • Pamięć SDRAM 2 x 64 MB + 1 x 256 MB

  • Karta gr: GeForce 2 MX 32 MB

  • Zasilacz: King Star KC 235 ATX

Kumpel sugeruje że to może być wina dysku. Czasami przy zwiechach pojawia się taki niebieski ekran z dziwnymi bezsensownymi napisami. Jednak podkreślam, częściej dzieje się tak że jest sam czarny ekran. Wszystko nawet na świeżej windzie, ponad to na obu dyskach…

Ciągłe, długie sygnały oznaczają błąd pamięci. Użyj programu: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … est86+3.4a

do przetestowania każdej z pamięci osobno (zostawiasz w płycie jedną i testujesz, potem następną itd).

Pamięć może źle siedzieć w gnieździe, albo mieć zły styk.