Problemy ze sterownikam!

Na poczatek zaznaczam ze jestem laikiem jesli chodzi o kompy :slight_smile: cos tam wiem ale nie za wiele, wiec potrzebuje pomocy. Sformatowalem dysk systemowy i zainstalowalem windowsa XP tyle ze nie mam plyt ze sterownikami i praktycznie nic mi nie dziala. Co moge to sciagam z neta ale np. sciagnalem Winampa ale gdy go odpalam wyskakuje komunikat “Bad direct sound driver. Please instal proper drivers…”. No wiec chyba brakuje mi sterownikow. Podejrzewam ze mozna je jakos z neta sciagnac tyle ze nie wiem jaka mam karte dzwiekowa czy plyte glowna, wiec nie wiem co sciagnac. Jakby mi ktos poradzil co robic bylbym wdzieczny.

Użyj programu Everest a wszystkiego się dowiesz http://dobreprogramy.com/index.php?dz=2&t=93&id=1183

Żeby cokolwiek ruszyć musisz wiedzieć jakie masz podzespoły w komputerze czyli jaka karta graficzna muzyczna plyta głowna karta sieciowa klawiatura monitor myszka do tego posłuży ci program Everest

lub jak masz to faktura zakupu na której powinny być napisane z czego sklada się wój komputer lub tez jakas dodatkowa kartka ktora o tym mówisz.

Jak juz bedziesz wiedział co masz to wtedy wchodzisz na strone producenta danego komponentu i szukasz do niego sterowników pobierasz je i zainstalujesz je na swoim kompie pamietaj tylko o tym zeby wybrać dobre sterowniki takie ktore są do twojego sprzetu bo inne nawet jak zainstalujesz i tak nie bedą działac

ps Winamp i zaden inny program do otwarzania muzyki i filmów ci niebedzie działac do poku niezainstalujesz karty muzycznej

mam juz wszystko dzieki za link do Eweresta. Wszystko gra :slight_smile:

menlicher proszę zmienić tytuł na konkretny.