Problemy ze sterownikami karty muzycznej

Witam mam bardzo dziwny problem a mianowicie pokazuje mi  przy dźwięku krzyżyk niby nic prostszego nie ma sterowników, ale co dziwne jak zrestartuje kompa i odłączę od zasilania to się pojawiają nagle wszystkie sterowniki i wszystko działa normalnie w menadżerze zadań pokazuje wszystko cacy… ale jak zrobię znów restart na chwilkę to po ponownym włączeniu już nie ma dźwięku i nie pokazuje żadnych sterowników. nawet ostatnio przy ponownym uruchomieniu kompa się to dzieje. dodam ze instalacja sterowników oficjalnych i jakichkolwiek innych nic nie daje. relatek niby pokazuje ze instaluje wszystko cacy a w folderze nic nie zainstalowało mimo ze nie ma żadnych błędów. jestem już tak zdesperowany ze nie wiem co robić. myślałem ze to przez kartę graficzną bo szwankowała więc ją wywaliłem ale to nic nie pomogło co mi jeszcze pozostało? wymiana płyty głównej? jak wyłacze od zasilania kompa na noc i go rano włączę dziwek będzie jakby nigdy nic… to jest bardzo nietypowe. dlaczego raz mi pokazuje wszystkie urządzenia odtwarzające dźwięk a innym razem ze nic nie jest zainstalowane i nie mam tych sterowników? próbowałem programami do odinstalowania sterowników dźwięków, sprawdzałem w biosie i nic. mam wymieniać płytę główną? tylko jak udowodnić to na gwarancji ze to akurat to? tylko jak odłączę z prądu na pół godziny albo dłużej to jest szansa ze windows uruchomi  się działającymi dźwiękiem. na zdjęciach jak widać wszystko ok, jest prawidłowo. kolejnych zdjęć jak dźwięku nie ma niezamienień bo są puste pola.

post-177281-0-03147000-1437223365_thumb.

post-177281-0-78329400-1437223373_thumb.

Popraw tytuł tematu na konkretny - mówiący o problemie. Zrobisz to korzystając z opcji edytuj / użyj pełnego edytora.

Na forum piszemy w języku polskim - popraw swój post korzystając z polskich znaków diakrytycznych.