Problemy ze sterownikiem wifi po wybudzeniu laptopa

Mam pewien problem. Mianowicie gdy (nie zawsze) wybudzam laptopa (niezależnie czy z uśpienia czy z hibernacji, czy na kablu czy bez), zamiast automatycznie połączyć się z siecią, pokazuje mi znaczek odłączonego kabla ethernet. Taki biały komputerek, obok wtyczka z czerwonym X. Co ciekawe - nie brak sieci wifi (szare kreseczki z czerwonym X), a brak kabla. Gdy próbuję dać to “napraw połączenie”, po dłuższym “mieleniu” Win wyrzuca mi, że jest nieznany problem ze sterownikiem i że nic się z tym nie da zrobić.

Na początku, gdy nie chciało mi się wnikać w problem, to po prostu wystarczał reset - i wszystko śmiga. Jednak na dłuższą metę, to raczej nie wypali, więc zerknąłem do menedżera urządzeń i faktycznie w kartach sieciowych przy “Atheros AR9285 Wireless Network Adapter” jest trójkącik błędu. Ręczne włączenie i wyłączenie tego pomaga, ale jest problematyczne. Spróbowałem aktualizować sterownik, coś pomielił i nadal problem występuje.

Korzystam z Windows 7 Home Premium 64bit na Asusie UL30JT - RX014V.

Ktoś ma jakieś pomysły?

hm… ciekawe.

Sugeruje usunąć wszystkie sterowniki od kart sieciowej, oraz samo urządzenie z menadżera i uruchomić komputer ponownie, powinien wykryć sam urządzenie i zainstalować swoje sterowniki. Jeśli nie wykryje urządzenia to wyszukaj nowe urządzenia, jeśli nie znajdzie sam sterowników w co wątpię to wskaż mu ostatnio pobrane.