Problemy ze zmianą rozdzielczości

Witam,

Posiadam monitor Benq FP93G X, płyta główna: Asus P5L i kartę graficzną Ge Force 7900GT. Mój problem przedstawia się następującą, nie mogę zmienić rozdzielczości na wyższą niż 1024x768, przy jakiejkolwiek próbie zwiększenia rozdzielczości monitor świruje i gaśnie, kontrolka robi się pomarańczowa, po ponownym uruchomieniu komputera monitor nadal nie włącza sie, ani nie chce wejść w tryb awaryjny, czy to wina monitora czy komputera i jak to naprawić, pomóżcie proszę!

Może zmiana częstotliwości odświeżania na 72Hz pomoże?

Problem polega na tym ze ekran pozostaje czarny pomimo włączania trybu awaryjnego, kompletnie nic nie widać !!

Miałem podobny problem z tym, że w crt, monitor pozostawał wyłączony gdy lampki sie świeciły. gdy oddałem monitor do naprawy, okazało się że jakiś podzespół (jakaś płytka czy coś już nie pamiętam) się spalił i był do wymiany (powtarzam, że to monitor crt) nie wiem jak to jest teraz w monitorach lcd (mam ale nie wiem :slight_smile: ). może spróbujesz zmienić rozdzielczość na innym monitorze (taki żeby pokazywał).

prawdopodobnie monitor nie obsługuje wyższej rozdzielczości. Zainstalowałeś stery do tego monitora?

A masz zainstalowane sterowniko do kary graficznej??