Problemz pamięcią RAM, DDR 3

(Sz Kazmierczak) #1

Witam serdecznie ! Szukam pomocy przy pewnym problemie z pamięcią RAM. Mianowicie kupiłem pamięć DDR3 4GB 1333 MHZ PC3 - 10600 DIMM GOODRAM. Moja płyta główna to ASRock N68C-S UCC, powinna obsługiwać taką pamięć nawet tą do 1600 MHZ ( napisane an pudełku i w instrukcji ). Mimo to po włożeniu pamięci komputer nie chce się włączyć, a właściwie słychać, że się włącza ale do monitora nie dochodzi jakby sygnał. Dodam, że wyjąłem poprzednią pamięć przy wkładaniu nowej ( 1 GB DDR2 ). Mam system WIN XP 64 - bit. Czy to może wina systemu może tego, że wersja 64 - bit. Szukając pomocy po internacie znalazłem wskazówki typu: zainstaluj nowszą wersję BIOSU, powiększ w BIOSIE max voltage itp. Ale zanim cokolwiek zrobię chciałbym poradzić się ekspertów może jest łatwiejszy sposób albo po prostu uszkodzona karta czy jednak tego modelu nie obsługuje ta płyta. Nie wiem. Dlatego zwracam się z prośbą może ktoś wie jak sobie z tym poradzić. Z góry dziękuję za pomoc.

(Alonewolf) #2

Sprawdziłem listę specyfikacji pamięci na stronie producenta p.głównej i jakoś nie widzę tam firmy Goodram....

http://www.asrock.com/mb/memory/N68C-S%20UCC.pdf

Przed zakupem pamięci polecam tą lekturę...podaj jeszcze DOKŁADNIE numer seryjny pamięci, czy to jedna kość, dual, czy co ??

Jeśli możesz to wymień tą pamięć na jakąś, podaną w specyfikacji...

Jaki procesor masz zamontowany ?? Na AM2 czy AM3 (to też ważne) ??

Pamięci DDR3 będą działały tylko z procesorami AM3 co również jest napisane w specyfikacji p.głównej na stronie producenta.

"...**DDR3 memory is only supported by installing AM3 cpu..."

http://www.asrock.com/mb/overview.pl.as ... ifications

(Sz Kazmierczak) #3

Ma Pan rację nie sprawdziłem w życiu wcześniej bym nie pomyślał, że to tak zależy. Kiedyś kupowałem wkładałem i działało teraz się porządnie zdziwiłem :slight_smile:

Numer seryjny: GR1333D364L9/4G pod spodem napisane XENQ17353. Procesor nie wiem sprawdziłem w Everest Home Edition i napisane AMD ATHLON Dual Core Processor 4050e, 2110 MHz a przy ty procesora napisane UNknown, 2100 MHz. Czyli przy tym procesorze mogę DDR3 czy lepiej zamówić z tej listy DDR2. Dziękuję za wyjaśnienie.

(Alonewolf) #4

Na pudełku od procka będzie pisać czy to AM2 czy AM3 ale...:

http://products.amd.com/pages/DesktopCP ... eSupport=1

...z tego opisu wynika że masz procesor na SOCKET AM2. Ale sprawdź na pudełku od procesora.

Jeśli to AM2 to będą działały pamięci DDR2 a jeśli (przypadkiem) AM3 to odpowiednie kości RAM-u DDR3

Przejrzyj całą listę kompatybilnego RAM-u i dopiero potem coś sensownego wybierz.

Masz GR1333D364L9/4G a zatem jedną kość DDR3 4GB, jeśli możesz to jest też opcja kupienia procesora AM3 i (może) ten RAM zadziała - ale nie daję żadnej gwarancji. Lepszym rozwiązaniem jest wymiana RAM-u na kompatybilny... np. A-Data 2X 2GB M2OADDH3J4171QNK52 DDR2-1066

(freedom) #5

Procesor po prostu nie ma wbudowanego kontrolera pamięci DDR3, tu jest pies pogrzebany. AM2/AM2+ - DDR2, AM3 - DDR2 & DDR3.

(Agatonster) #6

dolkeap ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.