Problerm z napędem CD-ROM, na pomoc :(

Cze!! Mam problem z napędem CD-ROM( LITEON 52x ) , a dokładniej z jego pracą. Glośno chodzi, np: jak wkładam płyte, to buczy, wiruje, głośno pracuje. I to samo mam z nagrywarką Just Link 24x 10x 40x, co mam zrobić żeby tego uniknąć ??? dziex za jakiekolwiek porady!!

a nie bylo tak zawsze ?? to wina szybkiego obracania plyty mozesz to zwolic uzywajac nero cd spedd test czy jakos podobnie sie nazywa

No cóż, raczej nie da się wyciszyć napędów. Chyba najlepiej by było wymienić napędy (zwłaszcza nagrywarkę, ta twoja jest chyba dość wiekowa :? ). Chyba że masz gwarancję na CD-ROM, to spróbuj go oddać do reklamacji.

pewnie, że się da, ale kosztem ich szybkości odczytu!! :stuck_out_tongue:

np. program TweakXP posiada opcję zmniejszenia prędkości napędów optycznych co baardzo kojąco wpływa na słuch!! :slight_smile:

Nero DriveSpeed bardzo przydatny przy oglądaniu filmów i nie tylko.

Magik… ja mam nagrywarkę TDK 16/10/40 i nie wymienilbym jej na zadna inna… :? jest dosc “wiekowa” jednak wcale nie “halasuje”… :lol:

Pozdrawiam!

Albo korzystać z wirtualnych napędów,albo w wypadku audio i wideo(szczególnie przydatne przy oglądaniu filmu)zrzucać zawartość płytek na twardziela i z tego poziomu słuchać i oglądać bez zbędnych efektów dźwiękowych i po bólu!

no mowilem ze cos z nero :smiley: