Problerm z napędem CD-ROM, na pomoc :(

(Madric) #1

Cze!! Mam problem z napędem CD-ROM( LITEON 52x ) , a dokładniej z jego pracą. Glośno chodzi, np: jak wkładam płyte, to buczy, wiruje, głośno pracuje. I to samo mam z nagrywarką Just Link 24x 10x 40x, co mam zrobić żeby tego uniknąć ??? dziex za jakiekolwiek porady!!

(Mceurytos) #2

a nie bylo tak zawsze ?? to wina szybkiego obracania plyty mozesz to zwolic uzywajac nero cd spedd test czy jakos podobnie sie nazywa

(Magik) #3

No cóż, raczej nie da się wyciszyć napędów. Chyba najlepiej by było wymienić napędy (zwłaszcza nagrywarkę, ta twoja jest chyba dość wiekowa :? ). Chyba że masz gwarancję na CD-ROM, to spróbuj go oddać do reklamacji.

(Duch) #4

pewnie, że się da, ale kosztem ich szybkości odczytu!! :stuck_out_tongue:

np. program TweakXP posiada opcję zmniejszenia prędkości napędów optycznych co baardzo kojąco wpływa na słuch!! :slight_smile:

(D Ark) #5

Nero DriveSpeed bardzo przydatny przy oglądaniu filmów i nie tylko.

(Mister Wojtek) #6

Magik.. ja mam nagrywarkę TDK 16/10/40 i nie wymienilbym jej na zadna inna.. :? jest dosc "wiekowa" jednak wcale nie "halasuje".. :lol:

Pozdrawiam!

(system) #7

Albo korzystać z wirtualnych napędów,albo w wypadku audio i wideo(szczególnie przydatne przy oglądaniu filmu)zrzucać zawartość płytek na twardziela i z tego poziomu słuchać i oglądać bez zbędnych efektów dźwiękowych i po bólu!

(Mceurytos) #8

no mowilem ze cos z nero :smiley: