Problrm z włączaniem komputera

(Ceronn1993 93) #1

Witam.

Postanowiłem dzisiaj sobie podłączyć starego kompa, ale po podłączeniu wszystkich wtyczek w kompie itp. przy uruchamianiu BIOS nie widzi niczego. 2 dni wczesniej takze tego kompa podłączyłem i normalnie działał. Zmieniłem zasilacz na inny, ale nadal to samo. Dodam jeszcze, ze wczoraj rozkręcałem kartę graficzną, moze tu tkwi problem? Prosze o pomoc.

tutaj daje zdjecie jak to wygląda:

(system) #2

Karta kartą, gorzej, że tu nie widać żadnych napędów. Wejdź może do BIOSu (F2) i sprawdź na jego pierwszych stronach, czy wykrywa jakiś dysk. Teraz wygląda to tak, jakbyś nie podłączył twardego dysku.

(kamilek030190xd) #3

zresetuj bios zworką lub wyciągnij baterię na jakieś 2-3min i włóz,odpal kompa i zobacz czy to coś dało

(Ceronn1993 93) #4

więc tak, zrobilem reset biosa przez wyciągnięcie tej baterii z płyty głownej i zaskoczyło wykryło mi dysk wszystko elegancko, normalnie zalogowalem sie do windowsa i normalnie smiga. Wyszedłem z domu na jakies 25-30min, przychodzę , włączam kompa i dziwna sprawa, boo komp mi sie scina, ze nic nie moge zrobic tylko kompa resetnąć, albo dzieje sie tak, ze na ekran sie psuje i pokazują sie jakies zamazy ( i tez scina, ze nic nie mozna zrobic ), dziwna sprawa ;/ . Nizej daje zdjęcia;

http://imageshack.us/photo/my-images/40 ... 014fr.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/21 ... 013vl.jpg/

(kamilek030190xd) #5

Problemy z kartą graficzną,jeżeli masz włożoną w pci-ex kartę graficzną to wyciągnij ją i podłącz monitor do grafiki zintegrowanej na płycie głównej. co do pierwszego obrazka to wciśnij F1 wejdź do biosu,ustaw date i wszystko,zaakceptuj F10. jeżeli masz kabel od monitora podpięty do grafiki zintegrowanej i pokazują Ci się takie "krzaki" na ekranie to już tu nic nie pomoze oprócz wymiany płyty.

-- Dodane 15.11.2011 (Wt) 15:11 --

No i odkręcałeś kartę graficzną(doczytałem,zapomniałem o tym) zdejmowałeś może chłodzenie?? jaka to karta??

(system) #6

Ponadto wygląda na to, że musisz wymienić bateryjkę BIOSu na nową, bo Ci BIOS nie trzyma ustawień!

Poza tym (dla porządku), masz źle podłączony twardy dysk. W BIOSie powinien być notowany jako Primary Master, a nie Secondary (jak jest teraz). Trzeba ustawić zworkę na dysku na Master i podłączyć go do pierwszego kontrolera na płycie (prawdopodobnie niebieskie gniazdo), niebieskim wtykiem na taśmie IDE. Drugi koniec (nie środek!) taśmy należy podłączyć do dysku.

(Ceronn1993 93) #7

Dziękuje wszystkim za pomoc.

Temat do zamknięcia - Sprzedałem tego "złoma" : )