Proby wlamania na kompa, mam jego IP - admin nie reaguje

Witam wszystkich, ostanio ktos probuje notorycznie wlamac sie na mojego kompika, pomijajac sporadyczne ataki z sieci mam sczegolnie natretnego goscia, wlasciwie to 3. Norton pokazuje iz sa to osoby z mojej lokalnej sieci.

Zglosilem to do administaora sieci ael najwyrazniej to olal.

Co moge zrobic w takiej sprawie?? istenieje mozliwosc sprawdzenia po IP z ki mam do czynienia??

albo co zrobic zeby “wojownikowi” sie juz odechcialo ??

jestem niemal pewiem ze nie wlamie sie mi na kompa gdyz posiadam kilka zabezpieczen programowych jak i sam blokuje recznie porty, lecz jest to denerwujace…

A po czym poznajesz że Ci się próbuje włamać? MOże tylko pyka w otoczeniu sieciowym na komputerek twój??

Nie wiem co tam masz ale zone alarm skutecznie blokuje trojany itp. więc może o tym pomysl a tak w ogole pisz jasniej bo nie wiem o co chodzi :o

na pewno masz jakiegoś trojana na dysku, jak go usuniesz to powinno być po potkach :smiley:

ale ataki nie ustaly:(

pisze nie jasno??

wiec innaczej. Ktos o Ip takim i siakim non stop przeprowadza “ataki” na moj komputerek - niestety nie udaje mu sie to gdyz oprogramowanie ktore uzywam skutecznie go blokuje, jednak za kazdym razem dostaje informacje ze "zablokowano probe ataku […] "

jest to bynajmniej denerwujace i chcialem sie spytac czy jest jakis sposob na takiego delikwenta.

przeskanuj sobie kompa programem o nazwie: ad-ware może za działa

A można wiedzieć jaki to atak? in/out ? jakiego typu? o jakim priorytecie? czy udany?

BTW

Zapewne wystraszył cię log z firewalla…

Spisuj IP leć do Admina i niech się zajmie cwaniaczkami z sieci :smiley:

Identyfikacja IP:

http://www.ripe.net/whois

A tak z ciekawości…

Możesz wyjawić jakie to są zabezpieczenia?

Jeżeli nie ma obaw, że się włamie …to o co tyle ruchu? Ze cię log z firewalla wkurza? - przecież to normalka…

Ponadto… jeżeli nie było włamania, to raczej nikt się tym nie zainteresuje… - tym bardziej gdy ten zablokowany “atak” okazuje się mieć niski priorytet i być np. zwykłym skanowaniem portów. :smiley:

A tak właściwie…

  1. W twoim przypadku tylko kontakt z administratorem!

  2. Czy ja dobrze zrozumiałem …czy mi się tylko wydaje, że twoje drugie pytanie wiąże się z czyms nielegalnym? Ale odpowiem na nie… To, co robiłeś do tej pory, czyli: blokować! :wink:

nie pamietam “nazw atakow” ale nie byly to “port scany”

przeskanowalem kompa “wszystkimi mozliwymi” skanerami online i kazdy z nich cos tam pousuwal i jak na razie zadnych atakow nie ma,

najwyrazniej byly to jakies trojany

dzieki wielkie:)

  1. admin jak na razie nie odpowiada… chyba sie do niego przejde

  2. no tak…wiem wiem… nic nielegalnego :wink:

nie dziala, probowalem ale nici :frowning:

Jak nie działa??

Wpisywałeś tam IP “włamywacza”?? Jaki dostałeś komunikat?

Za bardzo się przejmujesz wyłacz po prostu komunikaty o próbie włamów i po bólu jak masz zone alarm to watpie zeby kolesiowi sie udal wlam. Niech sie meczy - on traci czas a ty sie z tego smiejesz :]

A jak ma działać??? Przecie człowiek pisał żę to ktoś z jego sieci. Ripe pewnie pokazuje “Whole world”. Dużo z tego nie wyczyta…

a w szczegolnosci jezeli to siec lokalna i ma ip typu 192.168… na riple moze sie dowiedziec jaki to provider wpisujac ip maskujace, ale po co jak i tak wie ze to z jego sieci. Tyle wrzasku o nic :shock:

a propos: jak wyłączyc komunikaty o próbie włamów w Norton Internet Security??

próbuje to zrobić od kilku godzin i nic?

Zależy jakiego masz NIS’a ale w 2005 jest tak:

stan i ustawienia>>>wykrywanie włamań>>>konfiguruj>>>i odznaczasz “powiadamiaj o zablokowaniu połączeń…”