Proc+płyta+ram+grafa+zasilacz za 2000 pln

rzeczywiście przy tak dużej rozdzielczości tego nie widać

Mariosti*: dzięki za odpowiedź, odrobinę mi ulżyło. ’

Dzięki również za podpowiedź co do wyboru monitora. Zastanawiam się jeszcze nad Gateway FHD 2400. Jest teraz w dobrej cenie “nófka” sztuka. Masz może jakieś zdanie na temat tego monitora ?

PS. Mariosti*: Czy będę się Ciebie mógł w razie czego pytać gdzie znaleźć tą opcje do skalowania w sterownikach? Oczywiście jeżeli nie znajdę.

Zależy od jego umiejscowienia i oświetlenia w pomieszczeniu bo w odróżnieniu od benq nie ma matowej matrycy. Lustrzana w grach, filmach itp daje przyjemniejszy dla oka obraz, a żeby coś więcej na jego temat się dowiedzieć to trzebaby poszukać recenzji.

W catalystach bardzo łatwo na to trafić, jak monitor będzie podłączony przez np dvi to będzie to w atrybutach cyfrowego panelu (Digital Panel) > enable GPU scaling > Maintain aspect ratio

A co myślicie o takiej konfiguracji:

  • Procesor Intel Core 2 Quad Q6600 2.4 GHz

  • Płyta główna MSI P35 NEO-F

  • Pamięć A-Data DDR2 2x1024MB Extreme Edition VITESTA 800+MHz CL4 BOX

Do tego zamierzam dokupić radeona 4870 i tagana bz 500w.

Chciałbym się dowiedzieć czy taka konfiguracja będzie ok ? Z racji na rosnące ceny chciałby odrobinę przyoszczędzić. Poprzedni właściciel mówi iż na 3.4 GHz chodzi ten sprzęt bez problemu.

Jest sens brnięcia w ten sprzęt ? Początkowo myślałem o c2q 8200 - z racji niższego procesu i łatwiejszego odprowadzania ciepła a co za tym idzie cichszego chłodzenia.

Co możecie o tym powiedzieć ??

tylko jedno male zapytanko 2gb ramu, do czterech rdzeni cpu , a jaki masz HDD i zasilacz czy to uciaganie a dla ( mnniejszych znawcow www.aria.co.uk

zasilacz podałem, a co ma do tego 2Gb do czterech rdzeni ? dyski mają być dwa w raid 0 - 2x seagate 500Gb 32bm

Głownie mi chodzi o opinie o płycie i pamięciach. Na tym się kompletnie nie znam. Chcę wiedzieć czy to że tak powiem “da rade” na jakiś czas.

Omijaj Segate z daleka weź albo Samsung albo WD. Seagate dał ciała i wypuścił olbrzymią partię wadliwych dysków twardych z serii 7200.11 wszystkich pojemności. Seagate mówi że można to naprawić wymianą firmware ale ja bym w to nie wierzył.

Mam jedną taką 5-setke już prawie rok i nie było z nią żadnych problemów. Może to była ta dawniejsza partia…

a w kwestii tego mobo proca i ramu. dawało by to radę ?

  • Procesor Intel Core 2 Quad Q6600 2.4 GHz

  • Płyta główna MSI P35 NEO-F

  • Pamięć A-Data DDR2 2x1024MB Extreme Edition VITESTA 800+MHz CL4 BOX

Do tego zamierzam dokupić radeona 4870 i tagana bz 500w.

Chciałbym się dowiedzieć czy taka konfiguracja będzie ok ?

czy dawałoby radę ? Oczywiście ja bym jednak zmienił zasilacz n 550-600W co nie znaczy, że ten 500W Tagan nie dawałaby rady, po prostu żeby był zapas. DO tego obowiązkowo dobre chłodzenie np. Pentagram Karakoum, ten procesor mimo że 4 rdzeniowy będzie dusił wydajność R4850, więc tym bardziej R4870.

Tak sobie myślę iż jak go podkręcę na 3,4 tak jak to miał poprzedni właściciel to myślę iż będzie dobrze. Do zestawu jest również Karakorum, jednak będę go wymieniał na jakieś cichsze rozwiązanie od Scythe albo od Noctu-y. Na zasilacz nie chciałbym za wiele wydawać, tzn 350 złotych to już jest duża kwota jak na zasiłke, rozbudowa sprzętu w przyszłości będzie jedynie o ram tak więc zasilacz chyba da radę.

Chcę do tego jeszcze jakieś dwa dyski. W sumie na pojemności ich mi nie zależy tylko na szybkości. Chciałbym je spiąć w RAID 0 i postawić na nich system i tam instalować programy.

Co może być dobre, tanie i szybkie ? Chodzi mi o dyski…

żeby mieć cichszy cooler na procesor nie potrzeba wymieniać całego wystarczy kupić jakić tani wentyl , do Pentagrama jest dołączony przecież kontroler obrotów, dzięki czemu możesz zmieniać kiedy chcesz prędkość obrotową wentyla.

http://www.agito.pl/zasilacze/tagan-tg6 … 39753.html

http://www.agito.pl/zasilacze/corsair-v … 34494.html

http://www.agito.pl/zasilacze/bequiet-s … 33714.html

dyski Samsung F1320GB HJ lub WD 3200AAKS