Procedura reinstalacji Win 8 OEM - recovery czy płyta z sys

(Pawcioo58) #1

Witam,

nie wiem czy to dobry dział więc proszę o wybaczenie jeżeli nie.

Mam czysto teoretyczne pytania i prosił bym o odpowiedź. Zakupiłem niedawno lapka z win8, posiada recovery oraz nalepkę z logiem windows na odwrocie ale bez klucza, czytałem gdzieś że klucz jest gdzieś zaszyty w BIOS'ie i teraz moje pytanie, jeżeli padł by mi system i partycja recovery jak mam zainstalować system skoro nie mam płytki?? Wystarczy włożyć jakąś płytę windą a ona sama po zainstalowaniu odczyta klucz z Biosu?? Czy może da się przez recovery wypalić kopię na płytę tak że możliwe będzie przywrócenie systemu nawet po uszkodzeniu partycji recovery??? Proszę o odp bo jestem w tym zielony xD

(Xwilczur) #2

Powinieneś mieć dołączony program recovery do tworzenia płyty naprawczej z której mógłbyś odzyskać system. Poszukaj w menu start.

(Walkiria 84) #3

zależy od producenta, ale najczęściej trzeba sobie samemu wypalić płyty recovery dołączonym do laptopa oprogramowaniem. niektórzy takie płytki wysyłają na życzenie, jednak trzeba za nie zapłacić.

(Bogdan_G) #4

Często, dopiero po wyjęciu baterii, można zobaczyć naklejkę z nazwą wersji systemu i z kluczem, lecz klucz będzie inny, niż w zainstalowanym systemie przez producenta i w recovery. Byłoby dziwne, gdyby nie było naklejki.