Procedura reinstalacji Win 8 OEM - recovery czy płyta z sys

Witam,

nie wiem czy to dobry dział więc proszę o wybaczenie jeżeli nie.

Mam czysto teoretyczne pytania i prosił bym o odpowiedź. Zakupiłem niedawno lapka z win8, posiada recovery oraz nalepkę z logiem windows na odwrocie ale bez klucza, czytałem gdzieś że klucz jest gdzieś zaszyty w BIOS’ie i teraz moje pytanie, jeżeli padł by mi system i partycja recovery jak mam zainstalować system skoro nie mam płytki?? Wystarczy włożyć jakąś płytę windą a ona sama po zainstalowaniu odczyta klucz z Biosu?? Czy może da się przez recovery wypalić kopię na płytę tak że możliwe będzie przywrócenie systemu nawet po uszkodzeniu partycji recovery??? Proszę o odp bo jestem w tym zielony xD

Powinieneś mieć dołączony program recovery do tworzenia płyty naprawczej z której mógłbyś odzyskać system. Poszukaj w menu start.

zależy od producenta, ale najczęściej trzeba sobie samemu wypalić płyty recovery dołączonym do laptopa oprogramowaniem. niektórzy takie płytki wysyłają na życzenie, jednak trzeba za nie zapłacić.

Często, dopiero po wyjęciu baterii, można zobaczyć naklejkę z nazwą wersji systemu i z kluczem, lecz klucz będzie inny, niż w zainstalowanym systemie przez producenta i w recovery. Byłoby dziwne, gdyby nie było naklejki.