Procek i płyta główna


(Piecyk 88) #1

Witam mam mały problem. Chce sobie wymienić procesor na AMD Sempron 3000+ bulk (Socket A). Mam płyte głowną ABIT KD7+RAID. Czy ten procesorek podejdzie pod moją płytę głowną?? :? :? :?


(Damian) #2

Jak uaktualnisz bios to powinno widzieć go jako Semprona 3000+

Zobacz:

http://www.vr-zone.com/reviews/ABIT/KD7-RAID/


(Piecyk 88) #3

Wydaje mi się że raczej czeka mnie też wymiana płyty głownej :frowning: Zobacz TUTAJ

Ostatnia wersja biosu jest z 2003/08/28 a wtedy Sempronów jeszcze nie było na rynku i na stronie producenta nic nie pisze aby podszedł do tej płyty głowniej :frowning:


(Adasd) #4

Ja polecam tą płytę główną http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=13888 ona na pewno obsługuje Procesor AMD Sempron :slight_smile:


(Zolciak) #5

OMG przecie to Asrock za tą kase może mieć Abita NF7 na nForce 2 z super OC. Po za tym ten Abit o którym pisał to chip Via KT400 a on napewno działa z Sempronami…


(Piecyk 88) #6

No powinien niby działąc z Sempronami ale w każdym serwise mówią że nie i trzeba wymienić płyte główna no a na stronie Abita nie ma o tym zmianki :frowning:


(Zolciak) #7

A nie możesz kupić proca wsadzić i obadać czy działa ?? Semprony to nic innego niż nowa wersja jądra z Athlona XP… A jak nie będzie działać to kupisz np. coś takiego A tak po za tym proc pewnie ruszy tylko będzie źle wykrywany.


(Piecyk 88) #8

A może się coś zepsuć jak nie podejdzie czy coś takiego ??


(Neone1) #9

twoja plyta socket A obsluguje wersje semprona 3000 na rdzeniu bartona512cache , uwazaj abys nie kupil wersji pod socket 754 no bo wtedy to musisz juz plyte zmienic !


(Damian) #10

Nic z tych rzeczy.