Procek się grzeje do +90°C

(Zmazik.) #1

Od jakiegoś czasu zauważyłem że mój procesor ma jakieś 90°C. Wiatraki działają poprawnie, brak kurzu, słyszałem że pasta może się zużyć, ale nawet jak ją nałożę to da mi to maksymalnie -5°C. Co robić ?

beztytuujzwo.png

(falcon89) #2

Nowe chłodzenie (pastę i tak powinieneś wymienić jeśli nie była od dłuższego czasu).

(Ja$) #3

Kolego kup i zastosuj pastę Zalmana ZM-STG2 (zwróć szczególną uwagę na dobre przyleganie chłodzenia do CPU)

http://www.ceneo.pl/4378886?gclid=CL_r7 … 3godJ38Auw

i będzie dobrze.

(Zmazik.) #4

Pasta nie była u mnie nigdy zastosowana, komputer mam prawie 3 lata.

(Marcin1025) #5

na grafice też radzę wymienić

(Zmazik.) #6

A ile mi jeszcze ten komp pociągnie jeśli nie nałożę pasty ?

(Kwalimir) #7

Tak myślę że Ci pociągnie max 2 lata do 5 dni :slight_smile:

Na głównej stronie masz 2 felietony o wróżeniu z kuli, można też z fusów.

A tak poważnie, jeżeli to problem z zakupami przez internet, to przejdź się do najbliższego sklepu, na pewno jakąś pastę mają.Lepsza zwykła niż żadna bo z tego co zrozumiałem to pasty nie masz nałożonej wcale.

(Zmazik.) #8

Dobra zamówiłem już. Coś po za tym że muszę pastę nałożyć pozostało ?

(Marcin1025) #9

nic to chyba wszystko

(Zmazik.) #10

To ok, temat do zamknięcia.

(Lewanxd) #11

Skoro są tak wysokie temperatury radzę zorientować się w temacie underclockingu - może warto bedzie opuścić taktowanie CPU dla obniżenia temperatury? A jak z napięciami? Pasta zbyt wiele nie da jeśli sam od siebie procesor się mocno grzeje

(Chojinka) #12

sama pasta nie pomoże. jaka jest temperatura pł głównej oraz karty graficznej?

pewnie też za wysokie…

(Zmazik.) #13

Płyta główna ma teraz 43°C, a karta graficzna 63°C. A po za tym to jest dziwne, teraz mam ok. 70°C procesor

(Przemokras) #14

sprawdz czy chłodzenie jest poprawnie umocowane:D ja miałem po 100 stopni bo źle był cooler zamontowany;

(Zmazik.) #15

Tzn. co masz na myśli, jak może być źle zamontowane ?

(Przemokras) #16

nie wiem jak u ciebie ale u mnie na mocowaniu intela to jedna nóżka nie załapała i na 3 sie trzymało;]

(Zmazik.) #17

Sprawdzę to dziś popołudniu bo teraz nie dam rady.

(ThePLsoLdier) #18

Chyba chodzi mu oto że chłodzenie może być źle dociśnięte z jednej strony przezco temperatura znacznie wzrasta.

(Zmazik.) #19

Jest wszystko tam OK, ściągnąłem na jakiś czas obudowę i temperatura spadła z 70°C do 55°C. Nie zamykać obudowy ?

(Przemokras) #20

zamontować dodatkowe wentylatory;]