Procek się grzeje do +90°C

Od jakiegoś czasu zauważyłem że mój procesor ma jakieś 90°C. Wiatraki działają poprawnie, brak kurzu, słyszałem że pasta może się zużyć, ale nawet jak ją nałożę to da mi to maksymalnie -5°C. Co robić ?

beztytuujzwo.png

Nowe chłodzenie (pastę i tak powinieneś wymienić jeśli nie była od dłuższego czasu).

Kolego kup i zastosuj pastę Zalmana ZM-STG2 (zwróć szczególną uwagę na dobre przyleganie chłodzenia do CPU)

http://www.ceneo.pl/4378886?gclid=CL_r7 … 3godJ38Auw

i będzie dobrze.

Pasta nie była u mnie nigdy zastosowana, komputer mam prawie 3 lata.

na grafice też radzę wymienić

A ile mi jeszcze ten komp pociągnie jeśli nie nałożę pasty ?

Tak myślę że Ci pociągnie max 2 lata do 5 dni :slight_smile:

Na głównej stronie masz 2 felietony o wróżeniu z kuli, można też z fusów.

A tak poważnie, jeżeli to problem z zakupami przez internet, to przejdź się do najbliższego sklepu, na pewno jakąś pastę mają.Lepsza zwykła niż żadna bo z tego co zrozumiałem to pasty nie masz nałożonej wcale.

Dobra zamówiłem już. Coś po za tym że muszę pastę nałożyć pozostało ?

nic to chyba wszystko

To ok, temat do zamknięcia.

Skoro są tak wysokie temperatury radzę zorientować się w temacie underclockingu - może warto bedzie opuścić taktowanie CPU dla obniżenia temperatury? A jak z napięciami? Pasta zbyt wiele nie da jeśli sam od siebie procesor się mocno grzeje

sama pasta nie pomoże. jaka jest temperatura pł głównej oraz karty graficznej?

pewnie też za wysokie…

Płyta główna ma teraz 43°C, a karta graficzna 63°C. A po za tym to jest dziwne, teraz mam ok. 70°C procesor

sprawdz czy chłodzenie jest poprawnie umocowane:D ja miałem po 100 stopni bo źle był cooler zamontowany;

Tzn. co masz na myśli, jak może być źle zamontowane ?

nie wiem jak u ciebie ale u mnie na mocowaniu intela to jedna nóżka nie załapała i na 3 sie trzymało;]

Sprawdzę to dziś popołudniu bo teraz nie dam rady.

Chyba chodzi mu oto że chłodzenie może być źle dociśnięte z jednej strony przezco temperatura znacznie wzrasta.

Jest wszystko tam OK, ściągnąłem na jakiś czas obudowę i temperatura spadła z 70°C do 55°C. Nie zamykać obudowy ?

zamontować dodatkowe wentylatory;]