Procek się grzeje


(system) #1

Witam mam mały problem a mianowice dostałem komputer ostatnio z serwisu podobno zasilacz padł, wymienili go. Miałem jakiś tam problem z jego odpaleniem ale w końcu się udało. Sprawdziłem kontrolnie temperatrę procka przez Everest ultimate edit. i wyszło że na każdym rdzeniu jest ok 70 stopni, mój procesor to C2D E6550. W takim razie wyczyściłem radiator i procesor szmatką nasączoną spirytusem i nałożyłem pastę wielkości ziarenka ryżu ( pasta EVERCOOL ) No i podczas korzystania tylko z internetu mam takie oto temperatury jak na obrazkach. Dla porównania skorzystałem również z programu Core Temp.

Podczas grania prawie 90 stopni :confused:

Wymieniłem pastę jeszcze raz i teraz komputer nie chce się odpalić :confused: I nie wiem co to może być może to płyta główna padła ?

Spróbowałem podłączyć stary dysk i mi wywaliło blue screen :

Chłodzenie procka do Arctic Cool Freezer 7 Pro

Z góry dziękuję za pomoc :*


(Krzysztof C.) #2

Ten komunikat z bluescreena oznacza, że Windows XP nie jest w stanie

zlokalizować partycji systemowej lub woluminu startowego podczas

uruchamiania. Problem może pojawić się po ponownym partycjonowaniu

dysków lub wymianie kontrolera dysków i jego sterowników. W tym

wypadku wpisy w pliku Boot.ini nie wskazują już poprawnych

partycji.

Temperatury nie są dramatyczne. W obudowie porządek?


(system) #3

Dziś go odkurzyłem w środku. No ten blue screen na starym dysku wyskakiwał a gdy ten stary dysk do starego komputera podłączałem system normalnie się odpalał.

Gdy podłączyłem dysk na którym ciągle działam komputer uruchamia się mam opcje wyboru systemu ponieważ mam XP i 7 i po wyborze odrazu się wyłącza. Odczekałem 30 minnut udało mi się do XP zalogować jednak po pokazaniu się pulpitu komputer znowu się wyłączył. Czego to może być problem :confused: ?


(stalesz) #4

Jeśli z tyłu obudowy jest kratka można wstawić wentylator wyciągowy np.80x80 mm.


(system) #5

W środku mam dwa 120mm wentylatory :slight_smile: Jeden na tylnej obudowie a drugi na boku


(Adalbert) #6

Musisz coś źle robić z tą pastą... Wejdź do BIOSu do zakładki z temperaturą procesora i patrząc ciągle na monitor zobacz, czy dociśnięcie radiatora do procesora wpływa na temperaturę.