Proces dllhost.exe powoduje zawieszanie się komputera

Mam następujący problem: jakiś czas temu ściągnąłem sobie z internetu zeskanowane mapy zapisane w .jpg. Niestety, nie mogę ich obejrzeć żadną przeglądarką grafiki, ponieważ od razu uruchamia się proces dllhost.exe (COM Surrogate), zabierając mnóstwo pamięci (nawet ponad 200 MB) i powodując w konsekwencji zawieszanie się komputera. Proces ten uruchamia się nawet przy otwarciu folderu z tymi plikami w Eksploratorze Windows. Co ciekawe, dotyczy to tylko tych plików - z żadnymi innymi plikami jpg. albo zapisanymi w innych formatach nie miałem nigdy problemu (standardowo dllhost.exe zabiera tylko kilka MB). Skanowałem te mapy oraz system różnymi programami antywirusowymi (Avast, Malwarebytes), ale nie wykryły żadnych wirusów. Posiadam system Windows Vista. Czy ktoś mógłby mi pomóc rozwiązać ten problem? Jak zmniejszyć zasobożerność tego procesu w przypadku wspomnianych plików, ewentualnie wyłączyć wspomniany proces (czy nie spowoduje to jakiegoś zagrożenia dla komputera?)? Poszukałem w sieci trochę informacji na ten temat, ale nigdzie nie udało mi się znaleźć dobrego rozwiązania.

Z góry dziękuję za pomoc.

Dodane 26.11.2011 (So) 17:05

Hm, nikt nie zna rozwiązania tego problemu? A może ktoś wie przynajmniej, czy można wyłączyć ten proces i czy będzie to bezpieczne dla funkcjonowania komputera? Jeśli tak, w jaki sposób to zrobić? Może dałoby się wyłączyć go np. na czas oglądania wspomnianych map?