Proces svchost.exe a nawet kilka ich naraz, żre pamięć mocno

witam

w menedżer zadań po kliknięciu by pokazywało mi wszyskie procesy dla wszystkich odnajduję na liście dużo tego samego procesu mianowicie svchost.exe jeden zabiera nie dużo pamięci czy tam dwa… a reszta (przeważnie jest ich ok 8-9 naraz) je ramu dużo więcej… jeden potrafi naraz jeść 30MB i drugi obok niego tyle samo… dlaczego jest ich aż tyle ? wiem… tzn. domyślam się, że musi pracować ten program ale może jeden starczy?? zachłanna jest ta vista :confused:

P.S. wie ktoś może skąd ściągnąć pełną wersje registryBooster 2 ?? wykrył mi ok 600 error-ów ale za usunięcie każe se już płacić :wink:

Piratom nie pomagamy. Poczytaj regulamin.

Wielokrotnie powtórzony proces svchost.exe to normalne zjawisko. Jak sama nazwa wskazuje, ten proces to host usług systemowych i po prostu służy do uruchamiania i zarządzania usługami. Czasami jednej, czasami kilku… Najlepiej widać jaka usługa jest hostowana przez konkretny proces svchost.exe w programiku Process Explorer.

Ograniczenie “zachłanności” tych procesów możesz osiągnąć wyłączając/zatrzymując niektóre zbędne usługi. Tylko rób to z głową, żeby sobie nie zaszkodzić :slight_smile:

No właśnie, z głową… odpuść sobie tego typu programy optymalizujące rejestr. Jeżeli nie masz na tyle doświadczenia, żeby zbędne wpisy usuwać samodzielnie, ręcznie to taki automat, nieodpowiednio użyty może być tylko przyczyną niepotrzebnych kłopotów.

ok dziękuje i sorki za pytanie z registryBooster :]