Proces System ostro pożera procesor i niebieski ekran

Witam.

Ostatnio zauważyłem, że gdy słucham Foobara2000 to proces system pożera ponad 30 - 40% procesora. W tym jeszcze włączony firefox, komunikator i pięknie laguje… ;/ podcina się przewijanie stron itp. Gdy wstrzymam piosenkę wszystko wraca do normy i jest good. Dodam też, że nie na każdej piosence tak się dzieje, chyba zależy to od albumu, jakości itp.

No i jeszcze jeden problem, ostatnio system potrafi wywalać niebieski obraz z komunikatem typu: Bugcode USB Driver a wczoraj grałem nie ukrywam że temperatury podzespołów były powyżej 50 stopni, nie moja wina, że tak gorąco jest, wywalił niebieski ekran i Page_Fault_In_Nonpaged_Area Skręciłem procesor do standardowego taktowania i na razie jest ok, ale nie wiem czy na długo.

Sprawdź i podaj temperatury pod obciążeniem np gdy działa program Orthos.

Daj odczyt z Everesta Ultimate (w nim komputer->czujnik)

PS Co do błędu. 0x00000050 - PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA - błąd oprogramowania, które zażądało dostępu do danych, których nie ma (lub podał zły adres). Przeinstaluj soft, który spowodował błąd.

Temperatury mniejsze wiadomo skręciłem procesor.

Co do błędu to nie wiem jaki mam soft przeinstalować.

Temperatury teraz są OK.

Soft, oczywiście ten, który by wymieniony na bluescreenie. Możesz nadal się dowiedzieć co było przyczyną z pliku DMP: http://forum.purepc.pl/temat/FAQ/8/Debu … try1167930

Niestety nie mogę tego pliku znaleźć ponieważ mam wyłączone zapisywanie informacji o debugowaniu…

Proszę bardzo, wczoraj czyściłem komputer wewnątrz, i tak czysto było, bo co miesiąc w nim sporzątam, zrobiłem formata, podkręciłem spowrotem procesor bo mulił komp 2.0 do 2.7 GHz. Wiem, że taką częstotliwość procka miałem od zawsze, od roku czasu i było wszystko w porządku, dziś się troszkę nagrzał i wywalił taki błąd. Oczywiście na 100% procesora już nie skręcę do 2.0 nie mam zamiaru osiwieć bo naprawdę czasem nie ubłaganie muli.

Możesz odczytać plik DMP: http://forum.purepc.pl/temat/FAQ/8/Debu … try1167930

0xFE BUGCODE_USB_DRIVER. Co o nim napisali na stronach MS: “This indicates that an error has occurred in a Universal Serial Bus (USB) driver.” Znalazłem tam o nim też to: http://support.microsoft.com/?kbid=331988&sd=RMVP

Co do parametrów (pierwszy 5):

Zainstaluj może najnowsze sterowniki od USB, ale to raczej wina zbyt mocnego podkręcenia sprzętu, o czym też napisali.

Komunikat właśnie wyskakuje przy zbyt dużym obciążeniu, ale nie zawsze.

Ponieważ dziś 2 razy pod rząd wyskoczył taki błąd a robiłem coś bardzo ważnego na komputerze, postanowiłem zamiast siebie wentylatorem chłodzić to otworzyć lewy bok obudowy i go troszkę przewietrzyć, działał w porządku, ale poszedłem do sklepu komputerowego i zakupiłem dwa wiatraki, 40x40 na chipset bo nie miał wiatraczka, 120x120 na przód obudowy. Na razie jest ok ale i tak temp rośnie.

Odczytany pierwszy błąd

Use !analyze -v to get detailed debugging information.


BugCheck FE, {5, 820b40e0, 1045c861, 81fef3a0}


ANALYSIS: Kernel with unknown size. Will force reload symbols with known size.

ANALYSIS: Force reload command: .reload /f ntoskrnl.exe=FFFFFFFF804D7000,214600,41108004

Odczytany drugi błąd

Use !analyze -v to get detailed debugging information.


BugCheck FE, {5, 820970e0, 1045c861, 820c53a0}


ANALYSIS: Kernel with unknown size. Will force reload symbols with known size.

ANALYSIS: Force reload command: .reload /f ntoskrnl.exe=FFFFFFFF804D7000,214600,41108004

Oby dwa błędy powtórzyły się bardzo szybko. Po resecie ok 10 minut i kolejny błąd. Później ucichło jak komputer był delikatnie używany i chłodzony wentylatorem.