Procesor 1,75V na płycie max 1,7V co się stanie?

(Alan Elektro) #1

Witam!

co stanie się jeżeli na płycie Abit VA6 która daje maxymalne napięcie 1,7V, wsadzę procesor który jest na napięcie 1,75V?

mam na myśli ten procesor:

http://www.allegro.pl/item313183070_procesor_piii_866_256_133_1_75v_gw_fv.html

proszę o ewentualne odpowiedzi!

(Longhorn2009) #2

Jeśli w ogóle ruszy na ten płycie to przy niższym napięciu będzie się mocno zawieszał.

(Alan Elektro) #3

czyli te 0,05V sporo robii

(Mariosti*) #4

Raczej zawieszać się nie powinien bo fabryczne napięcie jest zwykle z zapasem, ale 0,05V to mimo wszystko sporo…

(Alan Elektro) #5

czyli?

• czyli nic nie wiadomo :slight_smile:

(Ciupa Michal) #6

czyli nie wstawiaj tego procesora na ta płytę główną, procesor może sie zawieszać(może nawet się spalić, jeśli będzie jakiś skok napięcia)

wiec daj sobie spokój z tym prockiem

(Alan Elektro) #7

wiadomo że sobie nie dam - bo lubię próbować i nie jestem lamerem który sie czegoś boii…,

po prostu chciałem zobaczyć co może się stać :wink:

a i tak zamówiłem Pentium III, 800MHz tym razem 1,7V :mrgreen: a nie 1,75 ale przy okazji wstawię 1,75 na próbę :wink:

(Rubcil) #8

Imho, kompletnie nie znasz pojęcia “lamer” :wink: Więc nie używaj go.

(Mariosti*) #9

Heh, o spaleniu nie mam mowy z tej przyczyny. Jeśli już to kiepskie zasilanie na płycie głównej/kiepski zasilacz/ zbyt wysokie napięcie podane na rdzeń, nigdy na odwrót.

Na 90% nic, poprostu będzie chodził ot tak normalnie :]

(Alan Elektro) #10

jednak myliłem się dla wszystkich którzy mają Abit VA6, można wsadzać tam nawet 1200Mhz Celeronki (ale nie “Tulipanki”), okazało się iż płyta sama dostosowuje napięcie i jak wcześniej miałem Celerona 566MHz, to max było 1,7V i tym sie sugerowałem, jak zakupiłem Pentium III 800Mhz, to max teraz w Biosie mam 2V :wink: więc płyta się sama “odblokowuje”

dzięki za odpowiedzi