Procesor 1,75V na płycie max 1,7V co się stanie?

Witam!

co stanie się jeżeli na płycie Abit VA6 która daje maxymalne napięcie 1,7V, wsadzę procesor który jest na napięcie 1,75V?

mam na myśli ten procesor:

http://www.allegro.pl/item313183070_procesor_piii_866_256_133_1_75v_gw_fv.html

proszę o ewentualne odpowiedzi!

Jeśli w ogóle ruszy na ten płycie to przy niższym napięciu będzie się mocno zawieszał.

czyli te 0,05V sporo robii

Raczej zawieszać się nie powinien bo fabryczne napięcie jest zwykle z zapasem, ale 0,05V to mimo wszystko sporo…

czyli?

  • czyli nic nie wiadomo :slight_smile:

czyli nie wstawiaj tego procesora na ta płytę główną, procesor może sie zawieszać(może nawet się spalić, jeśli będzie jakiś skok napięcia)

wiec daj sobie spokój z tym prockiem

wiadomo że sobie nie dam - bo lubię próbować i nie jestem lamerem który sie czegoś boii…,

po prostu chciałem zobaczyć co może się stać :wink:

a i tak zamówiłem Pentium III, 800MHz tym razem 1,7V :mrgreen: a nie 1,75 ale przy okazji wstawię 1,75 na próbę :wink:

Imho, kompletnie nie znasz pojęcia “lamer” :wink: Więc nie używaj go.

Heh, o spaleniu nie mam mowy z tej przyczyny. Jeśli już to kiepskie zasilanie na płycie głównej/kiepski zasilacz/ zbyt wysokie napięcie podane na rdzeń, nigdy na odwrót.

Na 90% nic, poprostu będzie chodził ot tak normalnie :]

jednak myliłem się dla wszystkich którzy mają Abit VA6, można wsadzać tam nawet 1200Mhz Celeronki (ale nie “Tulipanki”), okazało się iż płyta sama dostosowuje napięcie i jak wcześniej miałem Celerona 566MHz, to max było 1,7V i tym sie sugerowałem, jak zakupiłem Pentium III 800Mhz, to max teraz w Biosie mam 2V :wink: więc płyta się sama “odblokowuje”

dzięki za odpowiedzi