Procesor 100 %

Właśnie odzyskuje utracone dane programem EasyRecovery i zastanawia mnie 100 procentowa praca procesora podczas tego odzysku, która trwa już od ok 5 h i jeszcze tyle samo mniej więcej zostało czasu.

Czy 100 procentowa praca procesora przez 10-12 godzin nie ma jakiegoś negatywnego wpływu na niego ??

jeżeli sie nie nagrzewa to nie. Gorzej bedzie jak temperatura bedzie ciągle wzrastała 8)

zależy ile danych masz do odzyskania a aktywność procka u mnie była około 80% ale to też zależy od szybkości dysku(powolny odczyt oznacza że procesora mniejsze wykorzystanie bo mniej danych do przetworzenia)

zainstaluj coolspead fan i patrrz temp procka

Temperatura procesora ( AMD Athlon 2500+) to 63 °C (145 °F) czy nie za wysoka ??

Dodam, że komputer jest włączony od ok 10 h i procesor chodzi na 100 % od ok 5 h.Nie wiem czy wzrasta bo dopiero zainstalowałem Everesta.

powinna być niższa niż 60 stopni celsjusza (przy intensywnej pracy koło 55 normalnie koło 40)

Jeżeli pracuje cały czas w 100% to musi się grzać. Niestety ne jedt to dobrze dla procesora. :?

63 Stopnie to zadużo. Ja mam Durona 1,8 Przy 6 h pracy jest temp. 43stopnie. 63 stopnie to zadużo.

Czym to mierzysz i gdzie to sprawdzasz - zobacz w biosie.

Użyj tego programu.

http://download.chip.pl/download_132148.html

Sprawdź chłodzenie na procku - wyczyść z kurzu cooler,czym niżej tym lepiej.

Normal około 50 stopni,stres 55 do 60 stopni.