Procesor 2 czy 4 rdzenie?

(slawektor) #1

Witam ,pozdrawiam, dziś mam dobry dzionek bo kupuję wreszcie to co długo chciałem czyli płytę Foxconn P35A-S i procek Core 2 Duo E8400 i tak naprawdę na ostatnią chwilę przed zakupem dopadły mnie Wątpliwości,może zamiast Core 2 Duo E8400 wziąść jednak Intel Core 2 Quad Q6600 2.4 GHz BOX ? Na tą chwilę różnica w cenie między nimi to 40 parę zł, zawsze to jednak jakiś skok do przodu,Co o tym myślicie DORADCIE.... #-o

(Łukasz14) #2

slawektor , lepiej bierz E8400 jest o wiele lepsza od Quada :stuck_out_tongue:

(system) #3

skok do przodu to z Q6600 na E8400 a nie na odwrót.

Q6600 to starsza technologia, prądożerna a lepiejmiiec 2 rdzenie po 3Ghz z mozliwoscia podkręcenia spokojnie do ponad 4GHz niz 4 rdzenie po 2,66GHz ktorych taknapewno nie podkręcisz.

4 rdzeni i tak nie wykorzystasz, a w aplikacjach ktore wykorzystują 1 rdzen lepszy bedzie e8400

(slawektor) #4

chodze po necie i czytam są opinie i za i przeciw, #-o już ,wiadomo że pod koniec roku wskakuje intel atom z wyższymi zegarami,znowu się pozmienia...albo Intel Core 2 Quad Q9300 2.5 GHz BOX

(Maney691) #5

Jakby tak na wszystko patrzeć to albo nic by się nie kupiło albo trza by mieć kupę chajcu co by sprzęt co miesiąc wymieniać !

Bierz E8400 :slight_smile: Ja mam E8200 i jestem b.zadowolony :smiley:

Albo kup teraz E7200 i wtedy pod koniec roku zmienisz na coś mocniejszego :slight_smile:

(slawektor) #6

mymaney , masz rację zostać przy p35 ,? bo też wychodzi że nie nie warto na tą chwilę zmieniać a płyta Gigabyte GA-EP35C-DS3 tylko mówią że nie warto brać kombajn? wyposażona , dobry dźwięk... a ta Gigabyte GA-EP45-DS3R ? tu jest wysoko http://rankingi.chip.pl/index2.php?s=p&t=44&v=12

(Peter Mac83) #7

privand - 2.4GHz a nie 2.66

(piotrekplay) #8

zwykły użytkownik nie zauważy różnicy między P35 a P45... jak ktoś ma zamiar łączyć karty w CF to wtedy można zdecydować się na P45/X38

zresztą P45 już na wiele się użytkownikom nie nada, na P35 również odpalimy procesory Core2 Duo/Core2 Quad/ Core2 Extreme serii 45nm bez najmniejszych problemów, a następna generacja procesorów zmieni socket, więc P45 to ostatni chipset dla obecnych CPU, nowszych pod LGA 755 już nie będzie

(slawektor) #9

Czyli zostać na P35bo ze zmiany na inną nie ma żadnych korzyści? :slight_smile: