Procesor 2 czy 4 rdzenie?

Witam ,pozdrawiam, dziś mam dobry dzionek bo kupuję wreszcie to co długo chciałem czyli płytę Foxconn P35A-S i procek Core 2 Duo E8400 i tak naprawdę na ostatnią chwilę przed zakupem dopadły mnie Wątpliwości,może zamiast Core 2 Duo E8400 wziąść jednak Intel Core 2 Quad Q6600 2.4 GHz BOX ? Na tą chwilę różnica w cenie między nimi to 40 parę zł, zawsze to jednak jakiś skok do przodu,Co o tym myślicie DORADCIE… #-o

slawektor , lepiej bierz E8400 jest o wiele lepsza od Quada :stuck_out_tongue:

skok do przodu to z Q6600 na E8400 a nie na odwrót.

Q6600 to starsza technologia, prądożerna a lepiejmiiec 2 rdzenie po 3Ghz z mozliwoscia podkręcenia spokojnie do ponad 4GHz niz 4 rdzenie po 2,66GHz ktorych taknapewno nie podkręcisz.

4 rdzeni i tak nie wykorzystasz, a w aplikacjach ktore wykorzystują 1 rdzen lepszy bedzie e8400

chodze po necie i czytam są opinie i za i przeciw, #-o już ,wiadomo że pod koniec roku wskakuje intel atom z wyższymi zegarami,znowu się pozmienia…albo Intel Core 2 Quad Q9300 2.5 GHz BOX

Jakby tak na wszystko patrzeć to albo nic by się nie kupiło albo trza by mieć kupę chajcu co by sprzęt co miesiąc wymieniać !

Bierz E8400 :slight_smile: Ja mam E8200 i jestem b.zadowolony :smiley:

Albo kup teraz E7200 i wtedy pod koniec roku zmienisz na coś mocniejszego :slight_smile:

mymaney , masz rację zostać przy p35 ,? bo też wychodzi że nie nie warto na tą chwilę zmieniać a płyta Gigabyte GA-EP35C-DS3 tylko mówią że nie warto brać kombajn? wyposażona , dobry dźwięk… a ta Gigabyte GA-EP45-DS3R ? tu jest wysoko http://rankingi.chip.pl/index2.php?s=p&t=44&v=12

privand - 2.4GHz a nie 2.66

zwykły użytkownik nie zauważy różnicy między P35 a P45… jak ktoś ma zamiar łączyć karty w CF to wtedy można zdecydować się na P45/X38

zresztą P45 już na wiele się użytkownikom nie nada, na P35 również odpalimy procesory Core2 Duo/Core2 Quad/ Core2 Extreme serii 45nm bez najmniejszych problemów, a następna generacja procesorów zmieni socket, więc P45 to ostatni chipset dla obecnych CPU, nowszych pod LGA 755 już nie będzie

Czyli zostać na P35bo ze zmiany na inną nie ma żadnych korzyści? :slight_smile: