Procesor 3Ghz wykrywany jako 1,5GHz

Witam,

zakupiłem procesor pentium 4 3Ghz oraz kartę graficzną radeon x1650PRo.

I tutaj jest mój problem.

1.Podczas ładowania systemu procesor zostaje wykrywany jako 1,5Ghz.

Nie wiem czemu. Windows ładuje się bardzo wolno… jakieś 4minuty.

2.Do karty jest dodatkowe zasilanie. zostaje mi jeden wolny przewód a na nim napisane jest GP i nie wiem co z nim zrobić.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

zapewne automatycznie obniża taktowanie, właściwie mnożnik w celu oszczędzania energii, gdy włączysz jakiś programik który potrzebuje jakiejś większej mocy obliczeniowej zwiększy mnożnik,a co za tym idzie i taktowanie

A mogę to jakoś sprawdzić?

A wiecie może co z tym uruchamianiem peceta?

A we właściwościach mojego komputera pisze tak:

Intel®

Penitum(4) 4 Cpu 3.00Ghz

1.50Ghz, 1,00 gb ram.

A i co z tym jednym kabelkiem od grafiki?

kuzyn miał taki problem i nic nie dawały nawet updaty biosu, raz się udało podnieść taktowanie wyjmując procka z płyty, ale po drugim rstarcie wróciło do normy, z tego co wiem teraz jego procek ma 2GHz zamiast 3 :slight_smile:

Procesor chodzi na 1,5 ponieważ płyta nie obsługuję taktowania 800(200) MHz , i po prostu przełącza na najwolniejsze czyli 400(100) Mhz , mnożnik wynosi zapewne 15 co daje nam właśnie 1500 MHz. Wierzę ,że jest to płyta którą masz w opisie , a więc maksymalna obsługiwane taktowanie szyny to 533(133) MHz , i jedyne co można zrobić ,to zwiększyć w ustawieniach z 400(100) na 533(133) co przy takim mnożniku powinno dać 1995 Mhz (1,9 Ghz), no chyba że można jeszcze bardziej przetaktować , ale to już robisz na własną odpowiedzialność :slight_smile:

Ale przed tem miałem 2,4 i wszystko chodziło lux.

Kurde i co ja mam teraz z tym zrobic?

teraz to byś musiał wymienić płyte główną

Zawsze możesz kupić procesor tego typu http://processorfinder.intel.com/detail … pec=SL6S5# , ma 3,06 Ghz i chodzi na szynie 533(133) Mhz , z drugiej strony takich procesorów jest dość mało , i jeszcze to tego chipset który masz na swojej płycie ,coś mi się wydaje , że nie obsługuje HT , a więc i tak nie wykorzystasz pełni możliwości, chyba najlepiej byłoby wymienić płytę.

chyba poprzedni procek 2,4 GHz to był max dla tej płyty głównej

A jakaś tania płyta w miarę dobra płyta główna-możecie mi coś doradzić?

A może aktualizacja biosu pomoże?

A i odpowie mi ktoś co z tym zasilaniem?