Procesor a karta graficzna

Witam :slight_smile:

Zamierzam kupić sobie kartę graficzną za dość niedużą sumę.Poszukałem trochu po waszym forum i doszedłem do wniosku że najlepsza będzie karta ATI Radeon HD4850 1GB. I zastanawiam się czy moja płyta główna pociągnie tą kartę i czy nie będzie ograniczać jej slot PCI-E x16 bo ta karta to już PCI-E 2.0 x16 oraz jak się domyślam procesor.Chce także do tego kupić monitor, zastanawiam się nad BenQ 22’’ Full HD G2222HDL LED ewentualnie jakiś LCD ale wolałbym LED co radzicie??. Z racji tego że mam zasilacz 400W NN (jakiś tam Q-tec) mam do wyboru te zasilacze:

FORTRON FSP700-80GLN 700W- Używany

COOLERMASTER eXtreme 600W SILENT- Nowy

CHIEFTEC&DELTA 500W GPS-500AB-A - Nowy

Tracer Highlander 550W Silent BOX - Nowy

Który wybrać ja zastanawiam się nad Tracer Highlander 550W.

Mój staruszek to:

AMD Athlon64 x2 4200+ 2x2,21GHz

ASUS M2N-MX-SE

GF 7600GT 256 MB

Kingston DDR2 2x2GB 800 MHz

Na tym zestawie Mafia 2 chodzi na low detalach :confused: Proszę o jakąś pomoc w wyborze . :smiley:

Akurat z tych wszystkich zasilaczy tracer jest najbardziej g.wniany. Po pierwsze ile masz kasy na zasilacz? Po drugie zasilacz 450W będzie miał duży zapas mocy do tego sprzętu. Po trzecie po zmianie grafy przyrost wydajności będzie, ale cudów się nie spodziewaj bo procesor jest po prostu za słaby do nowszych gierek.

edit: co do płyty to różnice w wydajności pomiędzy pcie 1.0 a 2.0 są marginalne.

No to po kolei.

HD 4850 będzie dobrym wyborem, przy czym wystarczy nawet 512MB, chyba, że różnica w cenie nie będzie duża, to bierz 1GB.

Slot nie będzie ograniczać. Procesor natomiast owszem i to bardzo znacząco. Przydałoby się go podkręcić przynajmniej w okolice 2,8GHz, ale nie wiem czy płyta na to pozwoli, a najlepiej w najbliższym czasie zmienić procesor z płytą główną.

Zasilacze, oprócz Tracera, wszystkie są dobre. Do twojego zestawu wystarczy 400-450W

Mafia 2 nie pójdzie ci na wyżej niż średnich detalach, póki nie zmienisz procesora. :wink:

COOLERMASTER eXtreme 600W SILENT On może być czy raczej szukać zaufanej firmy np. CHIEFTEC. Na zasilacz chce wydać 150 maxxx 200zł.

Właśnie zastanawiam się kupić jakieś lepsze chłodzenie i podkręcić procek może coś będzie lepiej chodzić :). A monitor LED cz LCD

Ludzie (ludzie, bo już się z tym spotykałem wiele razy), LED to też LCD, tylko podświetlany diodami. W tanich monitorach różnica w obrazie jest niewielka. Zaletą tego podświetlania jest znacznie mniejszy pobór prądu i trochę bardzie równomierne podświetlenie. Osobiście posiadam Benq G2420HDBL, a ponieważ G2222HDL to ten sam monitor, tylko z mniejszą matrycą, to jak najbardziej go polecam.

Wziąłem 24 cale, bo 21,5 o tej samej rozdzielczości ma małą plamkę, a jako, że siedzę od monitora w odległości 1m, to źle by mi się czytało. A 24 cale i tak po tygodniu użytkowania wydaje mi się małe. :wink: