Procesor AMD 2500+ problem

Witam mam następujący problem mam procesor tak jak w temacie (dodam że mam windows vista) AMD 2500+ i powinienem mieć po podkrćceniu częstotliwość coś około 2,2 GHz i tyle miałem .A dzisiaj sprawdzam i co widzę ze wyświetla mi 1,1 GHz ze zdziwienia sprawdziłem to w innym programie i to samo wyświetla dodam ze reszta sie zgadza pamięć itp.Czy to możliwe ze procek się przestawił lub coś ??? I jak mam to naprawić

Dodam ze ostatnio padła mi bateria podtrzymująca bios i ja wymieniłem i może to coś z tym jest związane

Proszę o pomoc

Nie może, ale na 99%. Prawdopodobnie po “padzie” baterii BIOS powrócił do ustawień fabrycznych. Wejdź w niego i ustaw tak jak powinno być.

FSB CPU przestaw ze 100 na 166 i zapisz bios Save.

ok ale moglibyście mi krok po kroku powiedzieć co jak zrobić bo w tym temacie jestem zielony :mrgreen:

ale odziwo ja nigdy nie miałem 1,1Ghz tylko jak jua to na początku miałem 1,8GHz jak dobrze pamiętam tak więc to 1,1GHz jest trochę dziwne ??

Wchodzisz do biosu i szukasz takiej lub podobnej opcji - pomoc instrukcja do płyty głównej.

TU

AMD 2500+ to jest nieco ponad 1,8GHz a nie 2,2 (takie rzeczywiste taktowanie ma Barton 3200+), prawdopodobnie twój procesor działa stabilnie na magistrali 200Mhz.

ustaw 200Mhz :-).

a nie masz kolegi który by ci pomógł ??

? FSB 166

Jeśli podaje właściwy CPU.

kolega podkręcał :slight_smile: domyślnie - jeśli to Barton działać powinien na magistrali fsb 166Mhz.

AMD Barton 2500+ domyślnie działa na 1833 MHz FSB na 333MHz. Ja mam bios AwardBios. W biosie w zakładce Advanced ustawiam CPU Sped na 1833 MHZ. U mnie wtedy FSB automatycznie ustawia się na 166 MHZ. Jak chce podkrecać, to daje CPU Sped na 2200 MHz,a FSB automatycznie ustawia się na 200 MHz. Jeszcze podkręcam Memory Frequency na 200 MHz. Mam pamięci co idą na 400 MHz. Napięć nie ruszam, ponieważ działa mi bez zakłuceń. Podkręcanie stosuje, tylko wtedy, gdy potrzebuje więcej mocy. Nie zapomnij o dobrym chłodzeniu. AMD-ki sie grzeją.

no przeciez wiem ze 2500+ ma normalnie 1.8GHz ale ja napisalem ze podkrecilem do 2.2 i dzialal stabilnie.A teraz mam 1.1 GHz z niewiadomych przyczyn (podobno zmiana bateri na biosie)i chec miec znowu to 2.2GHz ale nie wiem jak to zrobic ??? i prosze o dokladna instrukcje krok po krok jak to zrobic jesli mozecie to mi to powiedzcie

podaj jaką masz płytę główną.

nVidia-nForce

producent… zainstaluj program everest i podaj producenta oraz model …

Nazwa płyty głównej Epox EP-8RDA3+/8RDA3G

Złączono Posta : 22.08.2007 (Sro) 18:31

to jak pomoze mi ktos ??