Procesor C2D, jaka temperatura?

witam, podkręciłem swój procesor (C2D 6400 z 2130 na 2700 MHz) standardowo wyglądało to tak, że mnożnik był ustawiony na 8 x 266, podkręciłem go na 6 x 450, czy tak może być ustawione? Następne pytanie, robiłem test na Orthosie, wykrył mi jakiś błąd po 2 minutach, ale to później sam do tego jakoś pewnie dojdę bawiąc się z napięciem itp. Bardziej chodzi mi o to, czy w Orthosie to jest błąd czy naprawdę mam tak ustawione, bo zarówno CPU-Z i Orthos wskazują inne taktowania procesora. Poniżej screen (Orthos 3600 MHz, CPU-Z 2700 MHz), czy mam przejmować się tym co widać w Orthosie?

http://xs122.xs.to/xs122/07011/CPU-zasa.JPG

wg mnie błąd programu: Orthosie sprawdź programem SuperPi albo lepiej 3D mark czy ci się nie zawiesi komp albo sie nie wyłączy

Włącz jednocześnie Orthosa i cup-z, mnożnik powinien skoczyć na 8x.

Do testowania po oc najlepszy jest Orthos i gry, 3dmarki/superpi może przejść a w orthosie błędy pokaże, sprawdzone przez wielu i sam się przekonałem.

Tylko, że mnożnik w BIOS’ie mam ustawiony na 6 x 450, a w ORTHOSIE na początku pokazuje tak jak by było 8 x 450, i potem cały czas pokazuje 3600 MHz, chociaż w CPU-Z cały czas jest 2700 MHz (6x450).

http://xs122.xs.to/xs122/07011/orthos323.JPG

Może mi ktoś powiedzieć co oznacza w SpeedFanie temperatura Temp2, podczas testu w ORTHOS’ie wynosi koło 55*C, i czy temperatura dla CORE 1 i 2, 52/53 *C nie jest za wysoka.

Orthos jest dosyć starym programem, więc może źle rozpoznawać nowe procki - za to dobrze zgrzewa procka.

(Prawdopodobnie Orthos czyta mnożnik standardowy z procka x8 i mnoży razy 450 - stąd wynik.)

CPU-Z jest stale aktualizowany.:mrgreen:

Proszę nazwać temat konkretnie.

Pisany pod nowe dwu rdzeniowe procki.

Chipset pł gł

viewtopic.php?t=88838&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=

Wiecie jaka może byc przyczyna tego, że w Orthosie gdy wybieram opcję Stress some Ram lub Stress CPU test przechodzę pozytywnie przez kilkanaście minut, a gdy wybieram opcję Stress CPU and RAM błąd wyskakuje już po kilku sekundach.

Jaki dokładnie masz sprzęt, i ustawienia w biosie.

Za mało V, przeocowanie, za niskie timingi, przegrzewanie się ramu, lub zasilacz nie wyrabia.

some - trochę, nieco ten test jest leciutki.