Procesor graficzny za wysoka temp. dlaczego

(system) #1

witam to znowu ja i kolejny mój problem a mianowicie gdy gram w call of duty temp procesora graficznego nie przekracza 70C ale gdy włączam nowego call of duty 4 pogram 20min to temp wzrasta do 80-90C dlaczego tak się dzieje co mam zrobić żeby nic się nie zepsuło a temp była taka jak zwykle

(Krzysieek88) #2

Możliwe że chłodzenie nawala :stuck_out_tongue:

Co to za karta i jakie masz tam chłodzenie ?

Kręcone coś było ?

edit // możesz jeszcze napisać jaki masz zasilacz.

(system) #3

nie znam sie na sprzęcie mam mood com fell 400w kartę gf 7600gs a chłodzenie nie mam pojęcia nawet jak to sprawdzić ;/

(Goro1985) #4

Jak znam życie to masz chłodzenie pasywne(bez wentylatora) a przy pasywnym takie temp. to normalka, sam tak mam.

EDYTA:

No i zasilacz raczej do wymiany.

(Polopolo1991) #5

lol :lol: chodzi o chłodzenie procka :stuck_out_tongue:

(system) #6

nigdy nie miałem problemów z zasilaczem a co może powodować, że kom się wiesza albo resetuje ta temperatura?? jak mogę zmniejszyć ta temp. procka grafiki a temp procka jest normalna jak nie gram to 30-40 jak gram to około 45C wiec jest ok tylko karta ma taka wysoką temp i nie wiem co z tym zrobić a najgorsze są te zawieszki lub resety od czego mogą być

(Goro1985) #7

A czytać to ty polololololol potrafisz?

(Krzysieek88) #8

To musisz na bank wymienić.

Ten zasilacz który posiadasz to szrot.

(system) #9

jak wymienię to nie będzie takiej temp procka graficznego i jaki kupić skoro każdy karze mi wymienić a w sklepie mówią, że dobry no i co z tymi za wiechami pc i resetami

(system) #10

Zasilacz po 1 a Grafa sie nagrzewa bo masz chłodzenie pasywne to norma jak chcesz niższe temp. to nic innego jak nowa karta grafiki z chłodzeniem z wiatraczkiem :slight_smile:

(system) #11

a nie mogę sobie do mojej karty wbudować jakiś wiatraczek czy coś czy jak mam to chłodzenie pasywne to mogę mieć nawet 90C czy nie ??

(Błażej) #12

Koszt aktywnego chłodzenia to 20-40zł

Przeszukaj allegro

(system) #13

ciężki jest taki montaż można zrobić to samemu ?? i o ile obniży się temperatura. no i co z tym wieszaniem się i resetowaniem kompa może to być od ram ??

(Błażej) #14

Łatwo

Powinna spaść znacznie temperatura

Winą jest wysoka temp / zasilacz

(system) #15

zasilacza nie będę wymieniał skoro mówisz, że wystarczy gdy kupie wentylatorek na kartę graficzną temp na niej spadnie i wszystkie temp będą bardzo dobre :smiley: i mam nadzieję, że komp przestanie się wieszać :smiley: jutro przejdę sie do sklepu dzięki

aha możesz mi podać przykładowy wentylator jaki bedzie pasował do gf 7600GS

to moja karta

http://www.gral.pl/preview/Gigabyte/GeF ... IPCI-E_97/

i gdzie montuje sie wentylator na tej blaszce płaskiej z drugiej strony??

(Mateusz 931) #16

Jaka cena tej karty ;O

Jak taką samą kupiłeś to nie był to dobry wybór ... no ale stało się :confused:

Temperatura na pewno spadnie.

(Kurzyk Zbw) #17

Aby założyć nowe chłodzenie musisz zdjąć stare. Polecam ci to: http://www.allegro.pl/item262351466_pen ... ys24h.html

Sam je posiadam i je chwalę. Pamiętaj, abyś zostawił stare chłodzenie gdyż bez zamontowanego oryginalnego chłodzenia nie uznają ci gwarancji.

(system) #18

ta kartę kupowałem 1,5 roku temu za 450zł i powiedz mi jak mam zdjąć star chłodzenie skoro na karcie nie mam żadnego ^^ więc jeśli kupie to chłodzenie będzie pasowało do gf 7600gs?

(Lukasz Graffix) #19

Lol. Masz chłodzenie, ale pasywne... Zasilacz też wymień, bo to raczej on przyczynia się do zawiech.

(Polopolo1991) #20

OK. Zwracam honor. Nie doczytałem. 8)