Procesor graficzny za wysoka temp. dlaczego

mam pytanie czym rożni się wiatraczek do karty graficznej od pentagramu ??

Chłodzenie na grafikę:

http://allegro.pl/item262351458_pentagr … ys24h.html

P.S: Po zamontowaniu tego cuda i wywalenia radiatora Gigabyte temp. spadła z 70*C do 34-40*C(w grze!) wiec polecam :wink:

Zasilacz:

http://zenfist.pl/pID/1026.htm

http://zenfist.pl/pID/1027.htm

http://allegro.pl/item266769473_fortron … oclaw.html

a ktoś mi powie dlaczego mam kupić jakiegoś fortorna za 70zł skoro dałem dwa razy tyle za fell i co jest nie tak z tym fell skoro każdy każe mi go wymienić a mi chodzi idealnie bardzo cichutku :smiley:

To nie jest aż taki naprawdę wielki szrot ;]

Jeśli chodzi o zasiłke nie jest źle ale mogło by być lepiej (Amacrox Warrior AX450 PNF)

Miałem ModeCom’a ale musiałem wymienić po zmianie karty graficznej bo przestał coś napięcia trzymać heh :stuck_out_tongue:

Jeśli zmienisz zasilacz to i tak temperatury będą takie same.

Zawieszać komp może się przez to, że temperatura grafy jest zbyt wysoka i resetuje się automatycznie komp przed dalszym grzaniem się i spaleniem…

Na twoim miejscu jeśli nie masz wiatraka na rdzeniu grafy a tak może jest to dołożył bym jakiś wiatraczek zawsze to dużo pomaga bo sam tak zrobiłem i temperatura jest niższa o 50% :slight_smile:

_________________________________________________________

Pentium 4 - 2.0 GHz Prescott @ 2.7 GHz | ECS P4VXASD2 | Kingston 512 MB DDR | Western Digital - Caviar 160 GB | HL-DT-ST DVDRAM GSA-H12N | Gigabyte NVIDIA GeForce 6200 (256MB DDR2) 350/800 @ 430/878 | LG Flatron 795FT - 17" | C-Media CMI8738/C3DX Audio Device + 2.1 - Creative T3100 | Amacrox Warrior AX400-PNF

mam zamiar kupić pentagram albo wiatraczek jaka jest pomiędzy nimi różnica wielka czy mała?? mój komputer przestał się wieszać przynajmniej od dwóch dni nie mam z nim problemów :smiley: jutro udam się do sklepu zakupić ta część ale obawiam się, że będę musiał ja zamówić z allegro

chłodzenie pasywne masz to tak jak wyprodukowali tak niech zostanie lepiej kup wiatraczek to uczyni cię taniej i chłodzenie tez bedzie OK.

Ja mam kartę GeForce 6200 i zacytuje to co napisałem w pewnym temacie dotyczącym właśnie tej karty i przegrzewaniu się:

"GeForce 6200 - Karta ma zwykłe chłodzenie pasywne ale doczepiłem do rdzenia wiatrak tak na wysokości 2 cm od rdzenia żeby ładnie wiał na rdzeń i teraz temp. nie przekracza 40* z OC! :slight_smile:

A bez wiatraka i bez OC karta w grach miała 70 stopni ;)"

To zapewne bedzie tak samo u Ciebie jak i u mnie więc wiatrak dużo da :slight_smile:

>>> :google:

_________________________________________________________

Pentium 4 - 2.0 GHz Prescott @ 2.7 GHz | ECS P4VXASD2 | Kingston 512 MB DDR | Western Digital - Caviar 160 GB | HL-DT-ST DVDRAM GSA-H12N | Gigabyte NVIDIA GeForce 6200 (256MB DDR2) 350/800 @ 430/878 | LG Flatron 795FT - 17" | C-Media CMI8738/C3DX Audio Device + 2.1 - Creative T3100 | Amacrox Warrior AX400-PNF

Z tym zasilaczem to może pożycz od kogoś dobry zasilacz i sprawdź czy się wiesza. Wtedy będziesz miał pewność co jest powodem.

Co do karty graficznej to gdyby się przegrzewała to prędzej włączyło by się spowolnienie rdzenia z powodu temperatury niż restart :?

jasiok właśnie tak zrobiłem kupiłem wiatraczek za 13,50 zł wkręciłem go w te szyny :smiley: i temp jest około 50C max 55C a jak grałem to dochodziła do 80-90C niestety komputer nadal się wiesza i resetuje. zasilacza nie mam od kogo pożyczyć a kasy na nowego amacroxa też nie posiadam więc mam dylemat. czy przeczyszczenie tego zasilacza coś da i dlatego on zawiesza mi komp no a jak to nie od zasilacza a na przykład od czegoś zupełnie innego np. od ram w co wątpię ale może jednak ;/

skoro nawet z wiatrakiem masz 90*C w stresie to może paste na rdzeniu zmień, stara pewnie do niczego sie już nie nadaje bo przy tej temp. pewnie straciła już swoje właściwości, a jak dotkniesz radiatora w czasie gry to faktycznie parzy ??

pulpecik16 chciał powiedzieć że 80 - 90C miał bez wiatraka teraz z wiatraczkiem ma tylko zaledwie 50 - 55C to już jest dobrze.

jednak może lepiej go rozłóż wszystko przeczyść, przedmuchaj, i jeśli możesz to po pytaj się kolegów niech nie będą takie świnie :smiley: i niech Ci pożyczą na godzinę zasilacz, zobaczysz czy na innym zasilaczu tez się zawiesza. Jeżeli nie będzie sie zawieszał no to wtedy twój zasilacz do wymiany :slight_smile:

Miałem kiedyś inne problemy. Posiadałem komputer Pentium II 266MHz, 320 mb sdram, geforce 2 mx 100/200, dysk 20 gb caviar western digital i zasilacz modecom feel atx 350w. Tak więc komputer nie chciał czasem mi wstawać miał straszne problemy zawsze rano ze wstaniem i odpaleniem. Pewnego dnia rozebrałem go wyczyściłem wszystko, przedmuchałem i po złożeniu działał :slight_smile:

Więc może u Ciebie też jednak da coś te przeczyszczenie całego kompa.

Pozdrawiam :slight_smile:

>>> :google:

_________________________________________________________

Pentium 4 - 2.0 GHz Prescott @ 2.7 GHz | ECS P4VXASD2 | Kingston 512 MB DDR | Western Digital - Caviar 160 GB | HL-DT-ST DVDRAM GSA-H12N | Gigabyte NVIDIA GeForce 6200 (256MB DDR2) 350/800 @ 430/878 | LG Flatron 795FT - 17" | C-Media CMI8738/C3DX Audio Device + 2.1 - Creative T3100 | Amacrox Warrior AX400-PNF

Zasilacz zmień to jego wina :slight_smile:

wcześniej miałem fell 350w i przepaliły sie cztery wejścia od głównej wtyczki przypiętej do płyty głównej wtedy komputer się resetował, oraz miałem niesprawne ramy, które podczas zapisy tak jakby wpadały na ta dziurę, że tak powiem również resetowały komputer jedna tamte resety i zawieszania były uciążliwe potrafiły zdarzać się co chwile. w tym wypadku zawieszenia lub resety są rzadkie przed wczoraj nie zawiesił sie wcale wczoraj jedynie raz. więc obawiam się, że godzina sprawdzania nie wystarczy by wykryć przyczynę. jednak gdy się zawiesi to w głośnikach słychać taki jakby nie wiem jak to określić prykanie, a raz wałczyła sie czarny ekran a na nim coś z częstotliwością monitora rożne opcje Hz i miał napis monitor wyłączy się za 30sekund odliczył i zgasł całkowicie to na tyle co udał mi się ustalić aha drugiej osobie korzystającej ze sprzętu prawie całkowicie zielonej korzystającej tylko z allegro i stron motoryzacyjnych komputer nie zawiesił się w cale. aha no i zaczęło się to gdy dołożyłem 2gb ram ddr2 duel chanel OCZ technology

możliwe że to od ram, rozumiesz komputer potrzebuje wtedy więcej energii a ModeCom Feel niestety nie jest zdolny tyle dać bo to nie jest zbyt bardzo dobry zasilacz to jest zasilacz produkowany z niskiej półki przez Modecoma i to niestety jest nie najlepsza seria tych zasilaczy. Jak coś to ModeCom seria MC jest dobra :slight_smile: I tu o 100% moim zdaniem winny jest zasilacz po tym jak napisałeś że zawiesza sie po dołożeniu do niego ram 2gb ddr2 dual chanel.

Energia jest potrzebna żeby komputer był stabilny więc jak bedziesz miał pieniądze to kup za ok 140 zł zasilacz Amacrox Warrior AX400-PNF i mogę Ci powiedzieć że będziesz zadowolony ze stabilności w 100% ja taki posiadam od tygodnia i chula komp aż miło patrzeć, jest szybszy i stabilniejszy to przede wszystkim a mój komp masz w opisie poniżej :wink:

Pozdrawiam

>>> :google:

_________________________________________________________

Pentium 4 - 2.0 GHz Prescott @ 2.7 GHz | ECS P4VXASD2 | Kingston 512 MB DDR | Western Digital - Caviar 160 GB | HL-DT-ST DVDRAM GSA-H12N | Gigabyte NVIDIA GeForce 6200 (256MB DDR2) 350/800 @ 430/878 | LG Flatron 795FT - 17" | C-Media CMI8738/C3DX Audio Device + 2.1 - Creative T3100 | Amacrox Warrior AX400-PNF

za słabe chłodzenie

chłodzenie jest good

mówiliście, że te zawieszki i resety pc to wina mojego zasilacza kupiłem więc tego amacroxa i guzik dało!! co teraz !!

jedyne co mi teraz przychodzi do głowy to sprawdzenie czy pamięć ram jest sprawna programem Mamtest jeśli nie to nie wiem co jest nie tak windows??

pulpecik16 sprawdź czy kondensatory na płycie nie są wylane lub napuchnięte. Napisałeś, że dołożyłeś RAMu, jakie miałeś wcześniej? Masz je teraz także włożone?