Procesor Intel Core Solo i system x64?

Witam,

mam procesor Intel Core Solo, jak wiadomo jest to Intel Core Duo (?) o ile dobrze pamiętam, który nie wyszedł i wyłączony został jeden rdzeń.

A więc czy na takim procesorze pójdzie system x64 Bitowy? ^^

eee nie pójdzie, zapomnij.współczuję Ci tego procesora

Co Ty chrzanisz…Core Solo to procek 64-bitowy, więc systemy 64bitowe wspiera.

Core Duo to rodzina procesorów 32 bitowych. Procesory te zawierają 151 milionów tranzystorów, wliczając w to 2 MB cache L2. W Core Duo zastosowano 12-fazowy potok wykonawczy, co pozwoliło na osiągnięcie maksymalnej częstotliwości taktowania 2,33-2,5 GHz. Dostęp do pamięci cache L2 za pomocą wspólnego kontrolera przyspiesza procedury zachowania spójności pamięci cache, jednak wydłuża opóźnienia w dostępie do niej (z 10 cykli w Pentium M do 14 w Core).

więc są 32 bitowe? z tego wynika że tak jest ale może na wikipedii piszą głupoty?

core solo a potem core duo-32 bitowe procki a core2 i core2quad to już procki 64 bitowe

pierw były core a potem dopiero core2 i te pierwsze 32 bitowe jak pentium 4 a te drugie(teraźniejsze) 64bit

Czyli w końcu to procek 64 czy 32 ?:smiley:

Sprawdź sobie programikiem cpu-z albo everestem ultimate (trial np).

BTW: Napisz jeszcze ile masz pamięci RAM i jaki chcesz mieć ten system w 64bit (Linux, Windows XP/Vista…), bo moze się okazać, że zaczniesz żałować tej przesiadki.

Wychodzi na to, że gdyby był to Core2Solo to byłby 64, a jak jest poprostu Core Solo to jest 32…

Mam 1GB RAMu, przejść chce na Windows XP x64.

Nawet jeżeli był by x64, to przy 1GB Ramu nie ma sensu przechodzić na Windows XP x64 (Na Vistę tym bardziej).

Nie będzie z tego zadnych korzyści, ba, możesz mieć dużo problemów, np brak sterowników do drukarki/skanera itp.

Aha, no więc zostanę przy x32. ^^

Tylko jeszcze pytanie mam. Po co w takim razie są robione systemu x64, skoro potrzebują więcej, a nie ma korzyści? ^^

32 bity może obsłużyć maksymalnie 3.2GB ramu. Systemy 64 bitowe dużo więcej.

Korzyści są i to duże, ale na sprzęcie o wiele lepszym niż Twój.