Procesor na AM2(+), do 300zł, wielordzeniowy


(Kpr2877) #1

Witajcie,

jestem posiadaczem płyty GIGABYTE GA-M68M-S2P. Jest to płyta pod socket AM2 i o ile się nie mylę również AM2+, może również AM3, mniejsza z tym.

//Płyta współpracuje z AM2, AM2+ i AM3 - thx cedar

Poszukuję dobrego procesora (pod względem cena/szybkość) do 300zł, przynajmniej 2 rdzeniowy, chociaż (pewnie przesadzam) 3 lub 4 byłyby ogromnie miło widziane (często koduję 2-3 filmy naraz).

Głównie używam komputer do obróbki zdjęć i wideo, kodowania - dlatego zależy mi na wielozadaniowości procesora.

Jeśli można :), to pewnie da się z jakiegoś wycisnąć nieco ponad normę. Więc jeśli takie istnieją - również mile widziane. Słyszałem coś, że w 3-rdzeniowcach fizycznie są 4 rdzenie (?), ale ten 4 jest ukryty - ile w tym prawdy, nie mam pojęcia :o

Czekam na propozycje i z góry dzięki :slight_smile:

Pozdrawiam


(Cedar) #2

Tu są podane wszystkie procesory współpracujące z Twoją płytą główną:

http://www.gigabyte.pl/products/mb/cpul ... 2p_23.html


(Kpr2877) #3

@cedar dziękuję :slight_smile:

Wybór procesorów jest ogromny, a pytam na forum nie tylko z powodu przywiązania do niego :wink:, ale także aby nie kupić coś, co nie jest warte wydanych pieniędzy.

Pozdrawiam.


(Cedar) #4

Zwróć uwagę, że ta płyta występuje w dwóch wersjach - 1.0 i 2.3 - mogą być różnice w obsłudze procesorów, nie analizowałem szczegółowo. Ważna też jest wersja biosu. Zrób screen z programu CPU-Z - zakładka pierwsza i "Mainboard" i wklej linka na forum.


(Kpr2877) #5

cpu-z1.jpg


(Gural7) #6

Upewnij się lepiej na żywo,informacje o rewizji płyty głównej znajdziesz na płycie głównej w dolnym lewym roku.(Gigabyte)

Pozdrawiam


(Cedar) #7

Ten jeden bywa nie tylko ukryty ale i wyłączony, czasami da się go włączyć jesli ma się do tego odpowiednią płytę główną (Twoja tego nie umożliwia) Rdzeń wyłączony może być z powodów "marketingowych - jest pełnosprawny, lub z powodów technologicznych - jest wadliwy i jego załączenie (jeśli się nawet uda) spowoduje, że komputer nie będzie pracował stabilnie lub w ogóle nie będzie pracował.

-- Dodane 08.09.2010 (Śr) 20:36 --

Masz wersję płyty 1.0, bo Twoja wersja biosu to F5, płyta w wersji 2.3 ma biosy F1, FB, FCB

Czyli to są dla Ciebie procesory:

http://www.gigabyte.pl/products/mb/cpul ... 2p_10.html


(Kpr2877) #8

To rev 1.0, na pewno. Niedowiarkom mogę nawet zdjęcie dać :slight_smile:

No to umożliwia czy nie? :wink: Żartuje.

Chciałbym szybko kupić (znów się powtórzę): do 300zł, AM2(+)/AM3, wielordzeniowiec, taki żeby był wart wydanej na niego kasy.

Pozdrawiam


(Cedar) #9

Zjadłem słówko "nie". Przepraszam, już poprawiłem.


(Gural7) #10

http://www.gral.pl/AMD+Athlon+II+X3+440 ... z_841.html

trzymaj,będzie dobry i jest stosunkowo tani.


(Karolcia220) #11

Tak jak przedmówca radzi bierz x3 440 i się nie zastanawiaj, sam mam i polecam nawet gdy nie możesz go odblokować, ja swego bez problemu odblokowałem na Phenoma x4 B40.