Procesor nie chce sie podkręcać

Witam,

Zaczne może od napisania jaki mam sprzęt:

Procesor: Intel C2D e6750 2,66GHz

Płyta głowna: DFI LP DK P45 T2RS + ( niedawno zmieniona, wczesniej Acer MC72XE, kopia MSI P7N Diamond )

Ram: 2x1Gb OCZ Platinium XTC 800

Zasilacz: BeQuiet Pupe Power 530w

Chlodzenie procesora: Asus Silent Square EVO

Chlodzenie w obudowie: 2 wiatraki karta graficzna, 1 wiatrak (80mm) wyciagający powietrze, 1wiatrak wdmuchujący (80mm na wysokosci procesora w miejscu stacji dyskow ) i 2 witraki wdmuchujące ( po 120mm) na dole obudowy, 1 wiatrak procesor (92mm chyba) i jeden zasilacz (120mm)

A teraz mój problem:

Otóż tak na obecnej płycie nie moge osiągnąc FSB 450MHz ( co na wczesniejszej płycie udawało sie bez problemu). Próbowałem zwiększać napięcie, bawic sie timingami i najróżniejszymi rzeczami nic to nie dawało, zawsze była zwiecha i BSoD po jakimś czasie. Płyte kupiłem specjalnie do większego OC i te 3.6Ghz (450MHz na FSB) po prostu osiągnać musze. Niedawno także zauważyłem ze po przekroczeniu 465MHz ( 3.72Ghz) pojawia sie komunikat taki jak na tym zdjeciu ( 3 linijka od dołu) i zawsze zmienia sie FSB na 333 i tylko FSB, jednak ostatnio dzieje sie tak gdy dam juz 450MHz (!). Komputer po prostu nie rusza, ustawienia FSB sie restartuja do nominalnych. Procek tak samo z napieciem +212mV (ok 1.53V) nie startuje. Dlaczego?

Jeszcze takie pytanie dodatkowo - Jak ustawić dzielnik pamięci zeby pamięci były na 800 a nie 900 przy FSB 450?

Kilka zdjęc z biosu( kombinowałem z różnymi parametrami):

Klik

Klik

Klik

A tu Validate z wczesniejszje plyty. Na takich ustawieniach chodzilo stabilnie o ile dobrze pamietam (ew lekko wyzsze napiecie)

CPU-Z Validate

Płyta nowa czy używana?

Zresetuj bios.Wyłącz C1E i Eist(Twój trzeci obrazek).Możesz też uaktualnić bios jeśli jest dostępny.Sprawdź czy bateria biosu jest ok.

Resetowałem bios nieraz. Bios jest aktualny, przed aktualizacja było to samo dokładnie. Jak sprawdzić ta baterie? Płyta używana.

Moge spytać do czego służż te funkcje? Chciałbym wiedziec co zmieniam w biosie :slight_smile:

Są to funkcje oszczędzania energii przez procesor.Podczas gdy nic nie robisz procesor automatycznie obniża taktowanie,zmienia się mnożnik itp.Może to sprawiać kłopoty przy OC.Jeśli płyta używana najlepiej kupić nową baterię 3 do 5zł.

Ok dzieki, jeszcze coś pozmieniac? Głównie chodzi mi o 2 obrazek

Jaka jest max temp dla tego procesora? Wcześniej jak sie dało dać jeszcze na 3.6GHz podczas testów osiagał nawet 80*C

Kiedys działał stabilnie na napięciu ok 1.4 nawet mniej teraz na 1.5 nie chce działać stabilnie… dziwne to jest.

A wyłączenie ABS może coś dać?