Procesor+Płyta Głowna+Ram (ZESTAW)

Witam.Mam zamiar wkoncu kupic nowy komputer bo stary juz nie radzi sobie za dobrze z najnowszymi grami nie wspominajac juz o nadchodzacych tytułach :cry: Moje pytanie do was , dobry bedzie ten zestaw ? http://allegro.pl/item456614737_nowe_ms … b_800.html

Do niego mam zamiar wrzucic 2 karty graficzne (SLI) jakies Geforce kazda po 512 mb , pojdzie na takim czyms np.Crysis na Full czy nadchodzacy Far Cry 2 ? z gory dziekuje za odp.

Pozdrawiam :slight_smile:

Powiedz mi w jaki sposób umieścisz tam 2 karty graficzne.

kurde nie ten zestaw :slight_smile: identyczny zestaw jest o 250 zł drozszy z plyta ktora obsł.SLI moja wina nie ten link :stuck_out_tongue: ale pozostanmy przy tym zestawie skoro juz jest wrzuci sie jedna Karte 1Gb :slight_smile: mowie przykładowo. Wiec jak ? :wink:

Tak.

więc jak? śmieć.

sli jest nieopłacalne, karta 1gb nic nie znaczy, 1 gb nie wykorzystasz a widząc twoje zainteresowanie tą dziedziną, kupisz najtańsze [ddr2] bo to nadal 1gb.

powiedz jaką masz kwotę do wykorzystania i jakie części ze starego kompa.

Ten Quad niezbyt ciekawy, ramy no-namy jakieś…płytka taka sobie…

Poczekaj na inne wypowiedzi doświadczonych userów DP Forum :stuck_out_tongue:

A btw. ile masz na to kasy i co masz ze starego kompa?

Stary KOMP :

*Pentium 4 3.0 GHZ

*Płyta Głowna jakaś Gigabyte :stuck_out_tongue: podobno nawet dobra :stuck_out_tongue:

*1.5 Gb Ram-u

*Grafika GeForce 7600 GT

komp ma 6 lat wiec prosze sie nie śmiac :wink:

a co do kwoty to hmm do 2500 tys.złotych , bez monitora , klawiatury i myszki bo to mam dobre :stuck_out_tongue:

Pozdro chłopaki :smiley:

yyy SLi jest nie opłacalne ? sli jest 100 razy bardziej wydajne niz pojdeyncza karta :slight_smile: lepiej kupic 2 katy po 256 mb niz jedna 512 :slight_smile: to samo sie tyczy pamieci Ram.

PS.Wiem wiejej niz Ty ;] w tej dziedzinie kolego bo ja nie mowie o karcie 1 gb za 300 zł :slight_smile: tylko np.seri 8800 czy 9600 … Wiec zastanow sie co piszesz

Za 2,5kzł można złożyć bdb. zestaw do gier…poszukaj na forum tematów bo było kilka razy ‘‘komp do gier 2,500zł’’ itp.

taaa wiesz więcej :lol:

jakbyś wiedział więcej byś nie podawał zestawów z allegro :smiley:

e8400

msi P45 Neo3

2x1Gb Patriot LLK CL4 800Mhz (jak starczy kasy to 2x2GB

hd4870

corsair VX550

CM330

samsung F1 320GB

pioneer 216D

mhm , a co to takiego allegro ? na allegro sa wystawiane rzeczy przez osoby majace sklepy itp.np.VOBIS bardzo dobry sklep i tez wystawia rzeczy na allegro wiec nie rozumie o co Ci chodzi :expressionless: Ok dzieki za zestaw :slight_smile:

napisałeś że się znasz na kompach więc sprowadziłem cię na ziemie, i co z tego że są to sklepy ? jak składają śmieciowe kompy dla ludzi nie znających się na kompach, to samo z vobisem, jak chcesz przepłacić za coś co nie jest wydajne to śmiało bierz gotowy zestaw, inaczej bierz to co ja napisałem

:slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Pojdzie na tym kompie np.Far Cry 2 na Max detalach itp ? bo wiesz chcesz kupic kompa zeby ogarniał najnowsze gry a nie wydac iles tam kasy zeby JUZ na starcie jakas gra nie szła :slight_smile: i nie lepiej jakiegos GeForce zamiast tego Radka ?

a co jesteś fanboyem nvidi ?

czy po prostu lubisz przepłacać za odgrzewane enty raz kotlety ze zmienionymi naklejkami na pudełkach(czytaj gtx260 core216)

hd4870 to najlepszy wybór do 800zł

co do far cry 2 to powinien ruszyć na max detalach ale czy ruszy to sie okaże :stuck_out_tongue:

mój komp z podpisu spełnia zalecane wymagania więc to co podałem powinno lepiej się spisać, ze względu nasz wyższe taktowanie procka i wyższą wydajność karty

Hmmm nie jestem xD w sumie masz racje z tymi seriami GeForce tylko nr.seri sie zmienia :wink: Nie no mjsze przyznac ze ompa masz bardzo dobrego , te czesci co Mi napisałes zobaczyłem sobie na necie , opisy i parametry i sa duzo leprze niz ten zestaw z allegro :slight_smile:

a słuchaj czytałem nie lepiej 2 karty zamiast jednej ? czytałem na necie itp ze lepiej 2 tak samo jak RAm jak smiga w Dual Chanel :stuck_out_tongue:

Bo pisza ze jak masz jedna karte np.512 mb i taktowanie 1000 mh/z :slight_smile: a np. karta 256 mb ma taktowanie 600 mh/z ale jak wrzucisz 2 to masz juz 1200 mh/z wiec jak to jest ? pytam z ciekawosci bo ten radeon co napisałes jest naprawde dobry i skusze sie na te podzespoły co napisałes :slight_smile:

Pierwszy raz słyszę by częstotliwości rdzeni się dodawały, po za tym starsze konstrukcje w końcu sa mniej wydajne nawet jesli są dwie, tu chodzi o to że dwie karty przetwarzają ten sam obraz współbierznie, więc jesli jedna karta słabo sobie radzi w danej grze to i dwie nie będą robić mega wydajności :slight_smile: druga sprawa że crosfierx i sli sa jeszcze niedopracowane, podobno dopiero farcry 2 ma wykorzystywac dobrze układy wielordzeniowe kart jak i dwie i więcej kart w jednym komputerze.

aha rozumie :slight_smile: Powiem Ci ze ta Karta jest naprawde bardzo dobra :slight_smile:

http://allegro.pl/item455995043_pcie_pa … _4000.html

DANE TECHNICZNE:

Producent PALIT

Producent chipsetu ATI

Model chipsetu 4870 SONIC

Wielkość pamięci 512MB

Typ pamięci DDR5, 256BIT

Taktowanie rdzenia 775 Mhz

Taktowanie pamięci 4000 Mhz

Typ złącza PCI-Express

Wyjscia/wyjścia 2 x DVI, D-SUB VGA (przelotka), HDMI (przelotka)

Chłodzenie cooler

Wersja produktu BOX

Obsługiwane standardy DX10.1, OpenGL 2.0, Shader Model 4.1

Dodatki oprogramowanie, instrukcja, okablowanie

Wymagany zasilacz 450W

Naprawde bardzo , bardzo dobra , jednak miałes racje :slight_smile: Procesor ktory podałes tez bardzo dobry :slight_smile: a jak np. Crysis ma zalecane 760 mb karte a ta ma 512 to da rade ? bo taktowanie ta karta ma Mega :smiley:

Przy sli musisz użyc 2 takich samych kartnp2x9800gtx,a cross fire mogą bychd4870i hd4850.

fakt :stuck_out_tongue:

na crysis się nie patrz bo ta gra wykracza troszkę ponad możliwości sprzętu :slight_smile: