Procesor Q6600 jeden rdzen 100%

Witam pojawil sie kolejny problem z moim komputerem, uporalem sie z resetami lecz teraz pierwszy rdzen z mojego czterordzeniowego procesora ma 98 do 100 procen zluzycia i niemam pojecia czym to moe byc spowodowane , moze jakies sugestje drodzy forowicze ??

Pozdrawiam Tevion.DJ

W menedżerze zadań przejdź w zakładkę procesy i zobacz który proces używa 25% CPU.

Oto moje procesy nic niema ma 25 procent i dwa procesy maksymalnie dochodza do 01

procesyh.th.png

Uploaded with ImageShack.us

Może użyj przycisku Pokaż procesy wszystkich użytkowników (czy jakoś tak).

ok zrobil jak powiedziales mam cos takiego co wciaga 95 i skacze troche ponizej az do 100% i co mam zrobic z tym problemem

procesy.th.png

Uploaded with ImageShack.us

To jest, jak sama nazwa wskazuje, spoczynek systemu, czyli prościej ile % procesora nie jest obecnie wykorzystywane.

Trochę się to kłóci, bo nie może być 95-100% procesora nie obciążonego, podczas gdy - jak mówisz - jeden rdzeń idzie na 100%. Na pewno w tym momencie ten rdzeń był obciążony?

Caly czas tak jest moze byc to spowodowane jakimis wirusami albo zla konfiguacja biosu ??

Zapodaj screeny: jeden, na którym będę widział wszystkie procesy, a drugi, obciążenie rdzenia.

Tylko podaj screeny z całego Task Managera, a nie tylko wycinki.

(sorki za dociekliwość :D)

Dodane 02.07.2010 (Pt) 21:06

Przeczytawszy twój poprzedni wątek małe szanse, że Twój bios jest dobrze skonfigurowany, ale nie to jest przyczyną problemu. Podaj jeszcze screeny z programu CPU-z, zakładki CPU, Memory i SPD interesują mnie najbardziej.

Tak na marginesie. Sprzęt trochę przestarzały, do tego bardzo słaba karta graficzna (a po procesach widzę, że troszkę grasz). Zasilacz nawet 350W by wystarczył do tego zestawu jak już ktoś wspomniał. :wink:

Haha dzieki za wskazowki :slight_smile: co do biosu to mysle ze powinien byc dobrze skonfigurowany bo robili mi to w firmie komputerowej a co do procka to po uzyciu programu Ccleaner wyczyszczeniu rejestru i wylaczeniu paru zeczy autostartu juz niepokazuje takiego zluzacia wrecz przeciwnie niema go praktycznie wogle a co do tego procesu to pokazuje go na 99 bez zmian.

Pozdrawiam

Tevio.DJ

Ech… te firmy komputerowe. Jakoś nie mam do nich żadnego zaufania. :wink:

No to skoro wszystko działa, to dobrze. :slight_smile: