Procesor, RAM, Płyta główna = Problem

(system) #1

Witam. Jako, że jestem nowy, to wypada się przywitać. Nie wiedziałem za bardzo na jakie forum udać się z moim problemem. Postanowiłem napisać tutaj i mam nadzieję, że mi pomożecie. A teraz dokładnie o moim problemie:

Mam dość starą płytę główną - Asus P4PE2-X. Dzisiaj zakupiłem nowy procesor - Intel Pentium IV 2,80GHz FSB 800MHz Northwood z HT. Moja płyta główna obsługuje ten procesor, ale tylko i wyłącznie wtedy, gdy FSB ustawione jest na bodajże 400! Niestety po "podkręcaniu" nie działają mi dwie kości RAM - 512 oraz 256, obydwie PC3200 DDR 400Mhz. Spowodowane jest to tym, że po "podkręceniu" płyty głównej (ustawieniu FSB na 400), mogę mieć tylko jedną kość DDR PC3200. RAM'y działają, jeżeli FSB jest ustawione standardowo, ale wtedy znowu taktowanie procesora jest na 1,8 Ghz... I teraz czas na moje pytanie. Czy jeżeli kupie "słabszą" pamięć 512 RAM (PC2700 333MHz), to wszystko będzie działać prawidłowo ? Czy niestety będę zmuszony kupić 1GB RAM (PC3200 400Mhz).

Ps. Moje określenia co do niektórych nazw "technicznych" zapewne są błędne, więc jeżeli czegoś nie zrozumieliście, to postaram się dokładnie wytłumaczyć.

Ps 2. Jeżeli potrzebne są jeszcze jakieś informacje, to proszę napisać.

Mam nadzieję, że uzyskam odpowiedź.

Pozdrawiam.

(Zerka95) #2

ja ci radze kupic nowy ram i karte asus p5ld2

(1kalor) #3

jeśli chcesz sprzedać ten ram to daj znać za jaką cenę. może kupie. :smiley:

(system) #4

Chce sprzedać RAM :wink: Ale szukam także innego rozwiązania, bo z kasą krucho chwilowo, więc myślałem, że ktoś może doradzi mi w tej sprawie. Czekam dalej na kolejne odpowiedzi.