Procesor się przegrzewa podczas zwykłej pracy - celeron 633

Mam następujący problem:

Od kilku dni niemiłosiernie grzeje mi sie procesor, SpeedFan pokazał mi nawet 98 stopni. do tej pory problemów nie bylo zeby móc jako tako funkcjonowac podwyższyłem próg temperatur w biosie bo juz po włączeniu kompa zaczynał wyć jak karetka. wiatrak działa bez problemów wszystko wyczyściłem wydmuchałem ale nic to nie dało nawet teraz podzczas działania tylko firefoxa temperatura dochodzi do 84 stopni pomóżcie jaka może byc tego przyczyna? co mam zrobic? aha nawet radiatory zamrazałem ale to nic nie dało nawet na chwile.

… ależ horror!

A teraz napisz coś o sprzęcie, temperaturach, napięciach, systemie. Chłodzenie BOX? zdejmowałeś cooler z procesora? pastę zmieniałeś? sprawdzałeś napięcia?

Napięcia nie powinny być wyższe niż normalnie(chyba że podkręcałeś)

Zmień pastę polecam AC Silver 5

Przedmuchaj radiator suszarką

Jaki to procesor, zmieniałeś chłodzenie?? :stuck_out_tongue:

Zobacz czy czasem nie masz nabrzmiałych kondensatorów na płycie głównej , oczywiście sprawdź jakie masz napięcia , wyczyść radiator daj nową paste i wtedy sprawdź :slight_smile:

Sprawdzić “doleganie” radiatora do procesora , możliwe że jakieś mocowanie radiatora póściło , wymienić paste , jeżeli radiator dobrze dolega do procesora to przy temperaturze procesora około 90 stopni, radiator powinien mieć wtedy około 70 stopni więc dotykając go palcami będzie gorący , jeżeli będzie chłodny to możliwe że radiator nie ma kontaktu z procesorem , póściły mocowania bądź pasta straciła swoje właściwości.

xp sp3

celeron 633

160 ram

a>

Obrazki wrzucaj na:

http://www.imageshack.us

Zmień pastę bo najprawdopodobniej nigdy nie zmieniałeś a procek dosyć stary :stuck_out_tongue:

qbaqba20 , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

rozumiem ale to stało sie nagle a temperatura skacze jak głupia od 39 do nawet teraz 102 stopni oczywiscie przy ogromnym zuzyciu procesora a radiator byłdemontowany czesto i bez zadnej pasty działało lux

Aha :stuck_out_tongue:

Bez żadnej pasty lux :smiley:

Fajnie masz w kompie =D>

qbaqba20 witaj :smiley: ,

jeżeli nie masz jakiegoś śmiecia w systemie :twisted: , przypuszczam , że sprawdziłeś ,

to sprawdź w menedżer zadań Windows > procesy >P…, który proces użytkownika tak mocno męczy twojego kompa i spróbuj go ubić … :stuck_out_tongue: , może to pomoże . Przeanalizuj co ostatnio instalowałeś , może wystarczy

przywracanie systemu :wink:

<a href=

Zdejmij radiator nałóż nieco pasty i zamontuj go na nowo. Temperatura powinna spaść. Taką czynność (nałożenie nowej pasty) powinno się w zasadzie wykonywać po każdym zdjęciu radiatora.

Wiecie moze ile taka pasta kosztuje?

W granicach kilku złotych tańsza droższa nieco więcej.

Na razie dzieki to lece po paste posmarujemy i napisze co i jak mam nadzieje ze to tylko to :frowning:

qbaqba20 , ostatni raz przypominam o uwadze Moderatora. Inaczej, temat poleci do Śmietnika i możesz otrzymać ostrzeżenie.

No i napisz jak temp. po zmianie :stuck_out_tongue:

Temat nazwij:

Procesor się przegrzewa podczas zwykłej pracy - celeron 633

no i jestem :smiley: kupilem moze nie ac silver a spire 420 ale POMOGLO! !!