Procesor się przegrzewa

Witam.Mam następujący problem otóz od dłuższego czasu,gdy gram lub robie cos innego na komputerze temperatura gwałtownie rośnie i dochodzi nawet do 105 stopni i komputer się wyłacza.Dodatkowo gdy właczam SpeedFan to użycie CPU np teraz gdy pisze post wskazuje ok 55-80%.Temperatury ze Speedfana:

-Temp1-42

-Temp2-59

-Temp3-92

-Core-82

Mój Komputer to:

AMD Semphron 3000+

1,61GHz

512 RAM

Proszę o pomoc! !!

EDIT:dodam jeszcze że im wyższa temperatura w pokoju tym temparutury szybciej rosna

Zdejmij radiator, wyczyść go, nałóż nową pastę zamontuj ponownie. Następnie sprawdź temperatury.

Należało by wymienić chłodzenie na procku oraz paste dodatkowo sprawdź jakie są napięcia na płycie głównej i czy nie ma napuchniętych kondensatorów .

Ok a jaką paste polecasz do mojego procesora,bo nie jestem zbyt dobry w tych sprawach no i ile ewentualnie może kosztować chłodzenie?

Oczyść też komputer z kurzu.

http://www.komputronik.pl/index.php/pro … 5_12g.html np. taką :slight_smile:

105 stopni to raczej nierealne… komp muli? bo może płyta/albo program typu occt źle z czytuje dane z diody…

zacznij od wyczyszczenia pc z kurzu i nałożenie pasty termo przewodzącej z srebrem najlepiej. Opłaca się zainwestować w pastę potrafi ściągnąć dużą temperaturę…

Dzięki za wszystkie porady kupie paste i zobaczymy co to da:))

Dodane 21.12.2009 (Pn) 17:22

Jeszcze jedno pytanko :slight_smile: Czy jak będe nakładał paste na procosero to mam wyciągnąc go z tego gniazdka?Nie powinnien się uszkodzić?

zdejmij radiator wyczyść wszystko do okola możesz wyjąc CPU i tez wyczyścić. NIE DOTYKAJ PALCAMI NÓŻEK! włóż CPU i połóż pastę na procesor na tylko tej powierzchni gdzie radiator dotyka CPU.

PS.

wyczyść starą pastę z radiatora

Tak, oczywiście masz go wyciągnąć.

Przykładowy poradnik:

http://forum.cooling.pl/viewtopic.php?t=1388

Tego w necie jest w cholere, więc poszukaj, wydrukuj i zrób jak należy. :slight_smile:

Temperatury podawane przez SpeedFana nie mają nic wspólnego z rzeczywistością.

a po co wyciągać wystarczy że zdemontujesz radiator i delikatnie wyczyścisz starą pastę a później nałożysz nową będzie to bezpieczniejsze niż wyciągać procesor .