Procesor się przegrzewa

Witam

Mam problem szybko rośnie mi temperatura procesora i to od dwóch dni tak mam wcześniej nie przekraczała ona 32 stopni a teraz do 40 dochodzi i komputer się sam wyłącza? czym to jest spowodowane może mi ktoś pomóc? jak włączyłem komputer to temperatura była 22 a w 15 min doszło do 32 stopni i rośnie?

co mam robić?

Więcej szczegółów, czy procesor jest obciążony, w jakim stopniu, jaki to komputer, jaki procesor. Prawdopodobnie masz problem z chłodzeniem, wiatrak na procku działa prawidłowo? Wylot /wlot powietrza w komputerze nie jest zapchany kurzem i innym badziewiem?

Szukaj innej przyczyny bo temperatura musiała by być przynajmniej 2 razy wyższa żeby zadziałały zabezpieczenia i komputer się sam wyłączył.

Dlatego poprosiłem o dodatkowe dane, równie dobrze może być to problem z zasilaniem w komputerze. Pozostaje także pytanie o dokładność pomiaru temperatury, niekiedy jest ona źle podawana przez program pomiarowy.

dane komputera:

Procesor:Intel Celeron® CPU 3.06GHz

Płyta Główna: MSI 915GM4

RAM:504 MB RAM

Dysk Twardy: Segate Baracuda 7200.12 160GB

Karta Graficzna: Intel® 82915G/GV/910GL Express Chipset Family Zintegrowana karta graficzna

System: Windows XP Home Edition

Zasilacz: Trust 370W Power Supply Unit

Nie procesor nie jest obciążony, tak wiatrak na procku działa prawidłowo kręci się, nie jest nic zapchane kurzem. Komputer się wyłącza np jeśli mam włączonych więcej programów na komputerze a jak już włączę grę to po kilku sekundach się wyłącza i jest później problem z jego włączeniem,wczytuję się windows i zaraz się wyłącza.Temperaturę komputera sprawdzam programem speedFAN

Dodane 12.10.2010 (Wt) 11:44

I jeszcze jedno jak włącza się komputer po 3 sekundach włączania się go zaczyna coś głośniej chodzić w komputerze i nie wiem co to jest bo jak wsłuchiwałem się w zasilacz to on prawidłowo pracuje to coś w procesorze tak jak by się głośniej włączało

A wiatrak na procesorze Ci się nie zaciera, tak dziwnie buczy charczy? Może być tak że pracuje normalnie, a jak lekko oś wiatraka się przestawi to zaczyna się klinować i buczeć, może nawet czasem się zatrzymywać. Otwierasz obudowę kreci się, a po chwili już nie kręci się. Poobserwuj go trochę przy otwartej obudowie.

Jak włącza się komputer to przy otwartej obudowie wiatraki normalnie pracują tylko po chwili coś się włącza i komputer chodzi głośniej. Wiatrak się cały czas kręci nie zatrzymuję się w ogóle

procesor nie może wydawać dźwięków, jak zacznie głośniej pracować, zatrzymaj palcem ten wiatrak (zaraz nic złego się nie stanie) będziesz miał pewność że to nie to. Jeżeli ci coś hałasuje to na 90% jakiś wiatrak (procek, zasilacz, grafika)

Kolega gregorsi dobrze pisze. Ja bym jeszcze zobaczył, czy przypadkiem wiatrak sam od siebie nie zaczyna “wchodzić” na wyższe obroty co było by możliwie w przypadku nagłego wzrostu napięcia. Jeśli by się okazało, że tak jest to musiałbyś miernikiem sprawdzić ten swój zasilacz. Problem tego typu tłumaczyłby również zwiechy komputera.