Procesor się za szybko przegrzewa

(Torre$) #1

Witam. Mam komputer już od około roku, nie dawno procesor zaczął się szybko przegrzewać. Procesor to Intel Core 2 Quad 6600, nie podkrecony. Temperatury procka dochodzą do 70 stopni Celsjusza. Dziś rano po półgodzinnej grze w call of duty procesor się do takiej temperatury rozgrzał. O tyle to dziwne iż po właczeniu komputera na wyświetlaczu LCD na obudowie komputera wyświetlona temperatura 20 stopni Celsjusza. Dodatkowo gdy mam otwartą tylko np. przeglądarke internetową temperatury wynoszą aż 58-65 stopni. Chciałbym wiedzieć czy rozwiązaniem problemu było by wyczyszczenie PC-ta. Komputer jest jeszcze na gwarancji, i posiada plomby gwarancyjne dlatego nie chce ich zrywać bez potrzeby. Wyczyściłem z letka wiatraczek pędzelkiem bo tam miałem dostęp i rzeczywiście były tam tony kurzu. Za wszelką pomoc przy napawie problemu dziękuje.

(adam749) #2

Jak jest na gwarze to go oddaj na nią bo trzeba wyczyścić chłodzenie i nałożyć nową paste.

W czym mierzysz tempki proca??

(Torre$) #3

Mam wbudowany wyświetlacz w obudowie komputera z wyswietlonymi temperaturami procka, karty itp. Raczej dane te są prawdziwe bo dodatkowo gdy dochodzi do 70 stopni pojawia się sygnał głosowy.

(adam749) #4

Jak czujniki są w dobrym miejscu to jest OK, ale jak jakoś luzem to nie OK. Najlepiej ściągnij ten program, potem przechodzisz do zakładki komputer > czujnik i masz tempki i je napisz.

(Torre$) #5

Ściągłem program i sprawdziłem temperatury.. Gdy na wyświetlaczu LCD w obudowie temperatura wynosiła 60 stopni Celsjusza to w czujnikach w/w programu temperatura wynosiła 80 stopni Celsjusza! Teraz raczej napewno oddam komputer do serwisu..

(adam749) #6

Oddaj, oddaj i to prędko, bo niedługo CPU może skończyć swój żywot.

(Michal Kolatek) #7

I co mu powiedzą w serwisie, Quad się grzeje szczególnie starsze rewizje, takie rzeczy nie podlegają darmowemu serwisowaniu.

http://www.allegro.pl/item441385520_the ... fv_gw.html

• Acutake 120mm 10 zł, pasta Arctic Silver 5 lub MX2, i temp powinna spaść, lub jak obudowa ma miejsca na wentylatory najlepiej 120mm to kupić ze 2 i zobaczyć jakie będą temp.