Procesor w grze wiedźmin 2 jest wykorzystywany w 40%

Witam,

Mam problem. Tydzień temu byłem posiadaczem procesora intel pentium e6300 nie podkręcałem go. Aktualnie mam intel core 2 quad q8300 i jak gram w wiedźmina 2 to on jest wykorzystywany tylko w 40% a mój poprzednik w 80%. Doczekałem się nawet spadku wydajności przez co gra chodzi tylko na 30fps. (miałem 35fps) Powie mi ktoś dlaczego, pomimo tego, że ta gra wykorzystuje 4 rdzenie? Z góry dziękuje za odpowiedzi. Przepraszam jeśli do złego działu dałem ten temat :) 

gra nie musi procesora wykorzystywać w 100% aby obsługiwac go w pełni :slight_smile: podejrzewam że procek jest tak słabo wykorzystywany ponieważ grafike zapewne nie wyrabia :slight_smile: jakbyś miał coś pokroku gtx 960 prawdopodobnie obciażenie było by wieksze ;p :smiley: tamten procek miał 2 rdzenie nic więc dziwnego że był bardziej obciążony.

Gra nie wykorzystuje wszystkich rdzeni, stąd mniejsze sumaryczne użycie CPU jak masz ich więcej. Spadek wydajności dziwny, bo ten nowy procesor powinien być szybszy nawet na 1 rdzeniu. Może coś Ci się poprzestawiało w BIOSie? Np. timingi i częstotliwość pamięci.

jak już to szybciej mhz procesora :slight_smile:

W tej grze większą rolę odgrywa grafika.

Ja mam kartę graficzną dobrą, jest to MSI GTX 650 TI Boost. Ona zupełnie dobra daje sobie radę, mówię tylko w tej grze występuje takie wykorzystanie pojedynczego rdzenia cpu. Na innych grach które wykorzystuje 4 rdzenie działa na 70-80%.

a moze zminimalizuj gre, uruchom menedzer zadan, kliknij prawym na procesie gry i poprobuj pozmieniac koligacje?

nic się z tym nie zrobi :slight_smile: 650 ti to żaden tam potwór :slight_smile: odpal może gre w oknie ale wątpie że to coś da :slight_smile:

Dzięki za pomoc, zaraz sprawdzę :slight_smile: