Procesor w grze wiedźmin 2 jest wykorzystywany w 40%

(darkhead20) #1

Witam,

Mam problem. Tydzień temu byłem posiadaczem procesora intel pentium e6300 nie podkręcałem go. Aktualnie mam intel core 2 quad q8300 i jak gram w wiedźmina 2 to on jest wykorzystywany tylko w 40% a mój poprzednik w 80%. Doczekałem się nawet spadku wydajności przez co gra chodzi tylko na 30fps. (miałem 35fps) Powie mi ktoś dlaczego, pomimo tego, że ta gra wykorzystuje 4 rdzenie? Z góry dziękuje za odpowiedzi. Przepraszam jeśli do złego działu dałem ten temat :) 

(MrBeckham666) #2

gra nie musi procesora wykorzystywać w 100% aby obsługiwac go w pełni :slight_smile: podejrzewam że procek jest tak słabo wykorzystywany ponieważ grafike zapewne nie wyrabia :slight_smile: jakbyś miał coś pokroku gtx 960 prawdopodobnie obciażenie było by wieksze ;p :smiley: tamten procek miał 2 rdzenie nic więc dziwnego że był bardziej obciążony.

(kowgli) #3

Gra nie wykorzystuje wszystkich rdzeni, stąd mniejsze sumaryczne użycie CPU jak masz ich więcej. Spadek wydajności dziwny, bo ten nowy procesor powinien być szybszy nawet na 1 rdzeniu. Może coś Ci się poprzestawiało w BIOSie? Np. timingi i częstotliwość pamięci.

(MrBeckham666) #4

jak już to szybciej mhz procesora :slight_smile:

(CrisPL) #5

W tej grze większą rolę odgrywa grafika.

(darkhead20) #6

Ja mam kartę graficzną dobrą, jest to MSI GTX 650 TI Boost. Ona zupełnie dobra daje sobie radę, mówię tylko w tej grze występuje takie wykorzystanie pojedynczego rdzenia cpu. Na innych grach które wykorzystuje 4 rdzenie działa na 70-80%.

(sensu) #7

a moze zminimalizuj gre, uruchom menedzer zadan, kliknij prawym na procesie gry i poprobuj pozmieniac koligacje?

(MrBeckham666) #8

nic się z tym nie zrobi :slight_smile: 650 ti to żaden tam potwór :slight_smile: odpal może gre w oknie ale wątpie że to coś da :slight_smile:

(darkhead20) #9

Dzięki za pomoc, zaraz sprawdzę :slight_smile: