Procesor-zbyt duże wykorzystanie

(Terri 1994) #1

Więc zacznę od tego że, prosiłbym Moderatora o przeniesienie tematu do odpowiedniego działu, gdyż wydaję mi się że ten jest nie odpowiedni.

To więc mam procesor Intel pentium 4 HT 3.06GHz prescott, dotychczas użycie procesora nie wychodziło ponad 2% gdy nic nie było włączone (np. internet)

a już mniej więcej mija tydzień gdy użycie procesora sięga 90% przy tak zwanym nic nierobieniu (zwanym przez niedoświadczonych w komputerach, xd)

no i nie wiem co teraz zrobić, nie mogę pograć w nic, formata też robiłem i nie pomogło, kumpel mi powiedział że jakoś można sformatować procesor że będzie chodził jak nowy.

Więc prosiłbym doświadczonych o rady co mogę z tym fantem zrobić.

Pozdrawiam.

(Janek Max) #2

Normalnie padlem ze smiechu jak to przeczytałem. Sformatowac procesor? Twój kolega zna jakieś magiczne metody. Wracając do tematu ctrl+alt+delete wybierz manadzer urządzeń i zobacz w zakladce procesy co obciąża ci procesor.

(Pablo79) #3

No wiesz nie spotkałem się jeszcze z czymś takim jak formatowanie procesora, ale jeżeli twój kolega ma na to jakiś sposób to niech go nawet tu za pośrednictwem bloga zaprezentuje.

A teraz do rzeczy:

Tak jak napisał kolega powyżej wybierz manager zadań i przyjrzyj się uruchomionym procesom. Ewentualnie następnie przeskanuj cały system programem antywirusowym, bądź skanerem antywirusowym online.

(Gural7) #4

Lol,dobrze że siedziałem na krześle z oparciem bo bym padł :slight_smile: ,popatrz w biosie ,czy masz włączone opcję Hyper-Threading i advanced CPUID .także czy częstotliwość zegara nie jest w żaden sposób zmniejszona,czyli opcje od OC są ustawione na DISABLED.

(Ocxxxx) #5

chmm format procesora???

a moze format monitora bo zle wyswietla obciazenie??

ooo albo format plyty glownej albo ramow to powinno zalatwic wszystko

hahaha

dobre skad ten twoj kolega sie urwal ??

bo z ksiezyca to napewno nie..

dobre

mam rycie jak ...

pozdro

pokaz jaki proces ci najwiecej zrzera procka to co s na to poradzimy :wink:

(Terri 1994) #6

HT włączone ;p częstotliwość zegara w normie 15x200

beztytua.png

(foreste) #7

GG do de instalacji bo żre dużo ram

wybierz aqq ,tlen, etc :wink:.

(Terri 1994) #8

no co ty...

gg musi być wcześniej normalnie chodziło wszystko, więc proszę o rady co mam z tym prockiem zrobić ?!?!?!?!?

(Chojinka) #9

wszystko jest na zdjeciu ok. wiec jak masz wirusa to postaraj sie przeskanowąć kompa różnymi anty wirusami i antyszpiegowskimi programami. np: eset 4 i spyboot

(Terri 1994) #10

skanowałem i nic nie wykryło...

(Piotr Kluzowicz) #11

a screen pokazuje, że zużycie wynosi 21%... zrób screen w momencie, kiedy zużycie wynosi 90%

(Terri 1994) #12

A dla czego Układ HTT nr 1 ma wykorzystanie 0% ? a drugi aż 100 ?

popa.png

Pomóżcie pls.

(Potter12) #13

Nic nie wydziwiaj z konfiguracją sprzętową, bo ona jest dobra. Po prostu masz za mało ramu i przy firefoxie i gg będzie Ci skakał do 90%. Pochwal się, jaki masz system. Sprawdz czy w zakładce wydajność masz 2 przedziałki. Bo jeśli nie, to oznacza że nie widzi Ci 2 rdzenia

(Gural7) #14

Pentium 4 nie posiada dwóch rdzeni,posiada dwa wątki a to duża róźnica,

(Emilmlo) #15

Przecież on ma Windows XP i to nie ma znaczenia czy ma Home Edition czy Professional, bo oba obsługują do 32 rdzeni/wątków.