Procesor

Mam taki problem otóż jak uruchomie np jakąś gre i wykorzystuje ona 90% procesora i temperatura tez wzrasta do około 80 stopni i niekiedy dochodzi do zawieszenie komputera i czy jest jakiś program do testowania procesora mam caleron 1.7

do 80 stopni ?? celcjusza?? To jaki ty masz procesor?? Mój rozgrzewa się do okolo 40- 50 a ostatnio nawet mniej.

Pisałem wcześniej caleron 1.7 GHz

Możliwe, ja mam Durona 800 i mi sie grzeje do 63 stopni. Może ci wentylator z procka wysiada, zainstaluj sobie jakiś bardziej wydajny wentylator, a póki co to zdejmij boczną obudowę z kompa :smiley:

Też mi sie zdaje ze wentylaor bo jak kompa odpale to buczy jak hu* i niekiedy trzeba go klupnac lub wylaczyc i wlaczyc od nowa :confused: to pewnie to a jakiś program to testowania tego procesra??

Speed Fan:

http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=47&id=276

CPUCool:

http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=522&t=29

Taka porada: Nie baw się opcjami - zegara itp. Bo możesz sobie wyłączyć wiatraczek np. od karty graficznej … :twisted: Tak jak omało ja … :frowning:

Wiesz jeżeli TOM jest świadom swoich czynów i ma z tym obeznanie to może się pobawić z tym progamem. Aczkolwiek popieram zdanie Sharka, iż mniej zaawansowani użytkownicy nie powinni niczego zmieniać :smiley:

Mój do 44 stopni celciusza mało ci ! Pentium 4 1,8 Ghz A 0,9 Mikrona z Marca 2002!

ja mysle ze nie czysciles radiatora od dlugiego czasu wiec tam jest sporo kurzu ktory blokuje przeplyw powietrza, druga sprawa to przeczysc wentylator jesli dalej bedzie “buczal” to albo zmien na nowy albo zrob tak jak ja (spryskalem caly srodek wentyla WD40 i pomoglo )

do tego zmień paste termo. na swieżą, bo tamta stara pewno jzu wogóel pasty neiprzypomina, i o pzrewodności ciepłą neimoże byc mowy, jesli amsz troche hajsu zapodaj wentylatory w obudowe, lub otowrz bok kompa na stałe :slight_smile:

moze sie bawiłeś w biosie i napiecie na procku masz podniesione i stad takie przegrzewanie ?

albo urwaś ci sie koszyk do radiatora od proca 16,99 na alegro kosztuje