Procesory AMD...parametry pokazywane w systemie

Nabyłem ostatnio kompa używanego, od razu mówię że nie jest to rakieta :slight_smile: Niby jest w nim procesor Athlon XP 2400. Moje pytanie brzmi: dlaczego w systemie pokazuje mi go jako AMD Athlon 1800+ 1,5 GHz. Skoro to jest 2400 to nie powinno pokazywać 2400+ ?? Proszę o poradę :slight_smile:

Athlon Xp 2400+ powinien mieć 2000MHz i w biosie ustawienie 133x15

http://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_proc … _Athlon_XP

a Ty przypadkiem nie masz ustawione 100x15 :clever:

Ależ banał :smiley: Wielkie dzięki już jest ok !!

do momentu aż komp stanie się niestabilny… no i chłodzenie musi być lepsze niż boxowe czy jakieś no-name :?

Aha kumam. Wniosek - lepiej nie ryzykować bez potrzeby :smiley:

Dokładnie odkurz chłodzeni procesora i chipsetu płyty głównej i powoli podkręcaj cały czas sprawdzając temperaturę i stabilność komputera. Jeżeli w Biosie jest możliwość ustaw górną granicę kiedy ma się wyłączyć automatycznie procesor np. 70. Generalnie żaden procesor nie powinien przekraczać w stresie 60 stopni.

Jakie masz chłodzenie procesora (BOXowe?).

Jaki posiadasz zasilacz (dokładnie).

Zasilacz to zwykły ATX 300W a chłodzenie procesora wyłącznie przez cooler na płycie, w obudowie nie mam nic dodatkowego do chłodzenia kompa. Chyba nie ma sensu ??

W najlepszym razie uzyskasz wzrost o 5-10% - nie warto (obrazowo 5 klatek więcej daje mało przy uzyskiwanych 100, ale już np przy uzyskiwanych 15, 5 klatek to dużo)

Zasilacz wymień na Amacroxa 400W

Kręcić zawsze można, stopniowo w biosie.

Warto, jak najbardziej warto wszystkie obliczenia będą o te 5-10% szybsze. Zwłaszcza że za free i o tyleż mniej czasu oszczędzone na oczekiwaniu aż procesor skończy obliczenia.

Także próbuj może dobrniesz do 15x166. A zasilacz możesz wymienić to tylko 45zł (poszukaj sobie po forum na jaki było o tym już setki razy).

Ok wielkie dzięki wszystkim, spróbuje :slight_smile: Mam jeszcze pytanie odnośnie mojej płyty głównej (Soltek SL-75FRN2-L) Mianowicie jest ona na Socket A, więc czy każdt procek zrobiony pod Socket A podejdzie do tej płyty? Częstotliwość FSB się zgadza, więc może np. ten?

http://www.allegro.pl/item198353382_amd … ecam_.html

Proszę o opinie.

W Aukcji jest błąd Athlon XP 3200+ ma FSB 400 Mhz a nie 333 Mhz to ten procek będzie ci działał jako Athlon XP 2500+ 1.8 GHz a Athlon XP 2400+ jest szybszy od 2500+.

Aha no chyba że tak :slight_smile: Jakby ktoś znalazł chwilę to proszę bardzo o podrzucenie jakiegoś ciekawego procesorka na Socket A dla tej płyty. Oczywiście coś znaczniej lepszego niż Athlon XP 2400+ :slight_smile:

Nie warto kupować nowych procesorów pod socket A, no chyba że ktoś ma Durona 800, 1000 czy inne zabytki. Czas najwyższy zbierać na nową platformę !!

Ok DraaK może i masz rację :slight_smile: Chciałem tylko poznać wasze zdanie na ten temat :slight_smile: