Procesory czterordzeniowe vs. gry

Witam. W nawiązaniu do tematu poprzedniego (viewtopic.php?f=19&t=252737) oraz tematu wyszukanego w sieci (http://www.gothic.gram.pl/forum/index.php?topic=14429.0) prosiłbym o pomoc posiadaczy procesorów 4rdzeniowych(najlepiej q6600 lub q9300) o opinie jak im działała gry (wiem że to również zależy od ramu i karty graficznej…) lub osób które miały okazje grać na takich procesorach (interesują mnie najnowsze gry-te z największymi wymaganiami)albo miały okazje porównać gry na 2rdzeniowych i 4rdzeniowych procesorach :wink: Z góry dziękuje za wszelką pomoc :slight_smile:

jan3387 , ja osobiście nie mam Quada, ale mam E8200 i sprawuje się wyśmienicie w najnowszych grach, tak więc ja nie widzę sensu kupowac teraz Quada, jak nie zajmujesz się grafiką czy obróbką video :stuck_out_tongue:

Ech, 90% aplikacji nie wykorzystuje dwóch rdzeni, bo były pisane na jednego. A Ty się nad quadem zastanawiasz :wink: Nie wiem, może gry jak Cryssis czy Assassins Creed itp wykorzyst\ują 4, ale u mnie ładnie śmigają na 2, więc 4 zbędne imo póki co.

quad’y są dla ludzi którzy zajmują się renderingiem dużych plików, obróbką video, ogólnie którzy się zajmują grafiką zawodo itp. a do gier wysoko taktowany dwurdzeniowiec w zupełności wystarcza i bije na głowę każdego quad’a :slight_smile: