Procesory i technologia AMD


(JarekMk) #1

Czy AMD coś szykuje? Tak żeby konkurować z Intelem Core 2 Duo ?


(Petro20) #2

Kto to wie. :mrgreen: Poszukaj na stronkach o hardware. Jeśli tam nic o tym nie będzie to znaczy, że albo nic nie szykują, albo trzymają to w ścisłej tajemnicy. :wink:

Moim zdaniem, AMD trudno będzie dogonić Intela. Zawsze byli o mały krok za Intelem. :lol:


(Uzi) #3

Witam

AMD

Klik


(Istol) #4

Ja sądzę że AMD nie musi nic "szykowac". Intel prowadzi obecnie nad AMD głównie procesorami Core 2 Duo, czyli są to procki które posiadają współdzielną pamięć cache. Uważam, że przy obecnym wykorzystaniu procesorów 2 rdzeniowych Intel wyprzedza AMD tym że posiada więcej pamięci Cache! Ale jeżeli zaczną działać w 100% programy, gry, 3d marki itp. które wykorzystują w pełni procki dwu rdzeniowe i więcej, to Intel automatycznie się cofnie, gdyż wtedy pamięć współdzielna Cache nie będzie miał żadnego znaczenia! a nawet może utrudniać! i dać wiele dodatkowej pracy programistom! przykład- Intel Core 2 Duo E6300 ma 2MB pamięci Cache a w praktyce przy programach wykorzystujących jeden rdzeń posiada aż 4MB pamięci Cache - AMD Athlon 64 X2 4800+ ma tylko 1MB pamieci Cache. Oba procki wychodzą w testach jak równe! Jestem ciekawy co będzie za rok gdy gry, Win Vista i inne programy będą pisane pod procki dwu rdzeniowe. Jak wyjdą testy obu procków? AMD zostanie taki sam! A intel straci dużo przy pamięci Cache w końcu posiada jej obecnie 4*więcej, a będzie posiadał tylko 2*więcej! !!


(Ramirez1) #5

Intel jest drogi a amd tani moim zdaniem amd jeszcze wyskoczy z czyms takim ze intelowi mina zrzednie


(Michal Kolatek) #6

Wierzysz w megaherce?

AMD XP/64/X2 tłukły i tłuką na ryj wszelkie Pentiumy 4/D.

Core 2 Duo dopiero odwrócił sytuację.

Latem wyjdzie AMD K10 Barcelona.


(Ramirez1) #7

he he right


(Grzesiekk) #8

Moim zdanie za jakieś (pół roku) AMD zmiażdży Intela, a dzisiejsze C2d spotka los podobny do Pentiuma 4.


(Magik) #9

A ja myślę, że Intel nie będzie spał i znowu coś wymyśli, potem AMD odpowie i tak w kółko :smiley: . I bardzo dobrze, bo konkurencja wymusza rozwój i klienci mogą tylko zyskać.


(Ford Fokus) #10

Miejsca w portfelu... :mrgreen:


(Kozza) #11

To będzie zabójca C2D :mrgreen: