Procesory Xeon + tradycyjne płyty

Mam pytanie jak wygląda sprawa działania procesorów Xeon s775 na tradycyjnych płytach Asusa czy też Gigabyte, producenci płyt zazwyczaj nie wypisują Xeonów dlatego pytam jak to wygląda w praktyce.

Ciężko jest powiedzieć, czasami trzeba wgrać modyfikowany BIOS. A czasami nie ma takiej opcji aby komputer wystartował na nim… Musisz szukać na forach, w google, wszędzie. Bo takie ryzykowanie w ciemno to raczej się nie opłaca…

Myślałem o Xeonie E3110 ale w takim razie powstrzymam się z zakupem

Ten model to w zasadzie C2D E8400, parę miesięcy temu czytałem o nim na pclabie/purepc i ponoć bez problemu odpala na każdej płycie obsługującej 45nm proce, tylko zobacz jak to cenowo wychodzi w porównaniu do C2D.

Proca jakiegoś zmieniasz, czy nowy komp?

Można by powiedzieć że buduje server do użytku domowego.

A czy można sugerowac się tym że płyta obsługuje np: E8400 (odpowiednik Xeon E3110) lub E6700 (odpowiednik Xeon 3070)

Dokładnie to mam tą płyte: Gigabyte GA-P43-ES3G IP43 s.775 http://www.komputronik.pl/index.php/pro … _ES3G.html

Tak byle miał s775 mnożnik, fsb, l2 takie jak odpowiednik C2D to pójdzie, jak robisz serwer to Xenon może się sprawdzić lepiej od standardowego C2D.

Czyli mogę bez obaw kupować procesor (Xeon E3110) ?

Tak, jak pisałem wcześniej tego proca odpalano na różnych płytach i nikt nie pisał że jest jakaś lista płyt nie obsługujących. Tego Xenona pewnie wycinano z tego samego wafla co E8400, tyle że Xenony i mobilne wycina się z samego środka.

Xeon kupiony wszystko działa.