Procesory Xeon + tradycyjne płyty

(Adammaciuga) #1

Mam pytanie jak wygląda sprawa działania procesorów Xeon s775 na tradycyjnych płytach Asusa czy też Gigabyte, producenci płyt zazwyczaj nie wypisują Xeonów dlatego pytam jak to wygląda w praktyce.

(Mrylec) #2

Ciężko jest powiedzieć, czasami trzeba wgrać modyfikowany BIOS. A czasami nie ma takiej opcji aby komputer wystartował na nim... Musisz szukać na forach, w google, wszędzie. Bo takie ryzykowanie w ciemno to raczej się nie opłaca...

(Adammaciuga) #3

Myślałem o Xeonie E3110 ale w takim razie powstrzymam się z zakupem

(Michal Kolatek) #4

Ten model to w zasadzie C2D E8400, parę miesięcy temu czytałem o nim na pclabie/purepc i ponoć bez problemu odpala na każdej płycie obsługującej 45nm proce, tylko zobacz jak to cenowo wychodzi w porównaniu do C2D.

Proca jakiegoś zmieniasz, czy nowy komp?

(Adammaciuga) #5

Można by powiedzieć że buduje server do użytku domowego.

A czy można sugerowac się tym że płyta obsługuje np: E8400 (odpowiednik Xeon E3110) lub E6700 (odpowiednik Xeon 3070)

Dokładnie to mam tą płyte: Gigabyte GA-P43-ES3G IP43 s.775 http://www.komputronik.pl/index.php/pro ... _ES3G.html

(Michal Kolatek) #6

Tak byle miał s775 mnożnik, fsb, l2 takie jak odpowiednik C2D to pójdzie, jak robisz serwer to Xenon może się sprawdzić lepiej od standardowego C2D.

(Adammaciuga) #7

Czyli mogę bez obaw kupować procesor (Xeon E3110) ?

(Michal Kolatek) #8

Tak, jak pisałem wcześniej tego proca odpalano na różnych płytach i nikt nie pisał że jest jakaś lista płyt nie obsługujących. Tego Xenona pewnie wycinano z tego samego wafla co E8400, tyle że Xenony i mobilne wycina się z samego środka.

(Adammaciuga) #9

Xeon kupiony wszystko działa.