Procesy i autorun po instalacji Office 2010

Witam,

Dzisiaj zainstalowałem sobie Office 2010 Professional Plus Trial. Wszystko się fajnie zainstalowało i działa. Ale mam pytanie odnośniwe pojawienia się

a) proces w Menedżerze Zadań

OSPPSVC.EXE (USŁUGA SIECIOWA)

b) Wpisie w autorunie (z polecenia msconfig)

(Element startowy - Polecenie - Lokalizacja)

BCSSync - “C:\Microsoft Office\Office14\BCSSync.exe” /DealyServices - HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run

I teraz moje pytanie:)

Za co sa odpowiedzialne te proces i wpis w autorunie? Czy można je bezpiecznie zdezaktywować?

Odnośnie wpisu w autorun:

http://www.addictivetips.com/windows-ti … ent-cache/

Odznaczyłem podczas instalacji SharePoint (co według artykułu plik z autorunu dotyczy, nie instalowałem także InfoPath, Access’a. Został Word, Excel, PowerPoint, Outloook, OneNote). Ale wpis z autorunu dalej jest…

A co powiesz o tym procesie?

Dodane 21.05.2010 (Pt) 23:51

rgabrysiak dzięki za ten autorun. Rozwiązałem z nim problem. Odnośnie procesu: Służy on niby do aktywacji Office’a. Ale mam aktywowany trial… ale mimo to dalej jest ten proces. Co mam zrobić, by ten proces znikł?

Dodane 22.05.2010 (So) 15:24

  1. Proces OSPPSVC.EXE da się wyłączyć. Konsekwencją będzie to, że pakietu Office nie uruchomimy. Proces ten uruchamia się wraz pierwszym uruchomieniem dowolnego składnika z pakietu. Usługa ta jest odpowiedzialna za poprawny start Office’a 2010. Fakt, że zajmuje ok. 10 MB w RAM-ie, ale to lepsze niż niemożność uruchomienia Worda, czy Excela.

  2. Co do wpisu w autorunie. Wyłączenie nie zaszkodzi pakietowi (uruchomi się i będzie działał poprawnie), ale ograniczy minimalnie jego funkcjonalność (brak synchronizacji z SharePoint). Jest to o tyle dziwne, że wpis widnieje nawet bez zainstalowanego SharePoint Workgroup (jeśli chodzi o treść z strony, którą podał rgabrysiak). Więc wyłączenie nie spowoduje strasznych i diametralnych zmian w funkcjonalności Office’a 2010.